Детективи Національного антикорупційного бюро не знайшли документального підтвердження того, що вугілля в Україну відповідно до формулою "Роттердам +" потрапляло з Роттердама по морю в заявлених обсягах. Про це йдеться в повідомленні НАБУ.
"Детективи НАБУ і прокурори САП встановили відсутність документального підтвердження того, що енергетичне вугілля на українські ТЕС дійсно доставляли з Роттердама морським шляхом у заявлених для визначення оптової ціни на електроенергію обсягах. Зате включення відповідних витрат збільшило оптову ринкову ціну на електроенергію і, як наслідок, тарифи для більшості споживачів. В результаті промислові споживачі, бюджетна сфера, підприємці та інші без підстави переплатили за електроенергію мінімум 18,87 млрд грн з них 14,3 млрд грн дісталися групі приватних компаній, яка, за версією слідства, ініціювала введення формули "Роттердам +", - йдеться в повідомленні.
При цьому детективи НАБУ вважають, що керівництво НКРЕКП запровадило схему в інтересах групи приватних компаній свідомо.
Для розслідування у відомстві досліджували більше 225 тисяч аркушів документів, здійснили понад 20 обшуків, допитали понад 50 чоловік, направили запити щодо міжнародної правової допомоги в 4 країни, провели ряд експертиз, здійснили численні огляди вилученої під час обшуків техніки і тд.
Слідство зібрало докази негативних наслідків формули в період з травня 2016 по грудень 2017 року.
Зараз період дії формули після 2017 року також досліджується детективами НАБУ.
Нагадаємо, що сьогодні, 8 серпня, Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила про підозру шести колишнім топ-чиновників по "справі Роттердам+".
19 липня НАБУ прийшло з обшуками до центрального офісу інвестиційної компанії ICU у Києві. Обшук проводився у межах розслідування "справи Роттердам+".
За інформацією DT.UA, ще в 2014 році Порошенко, Коломойський, Григоришин і Суркіси дійшли думки – ДТЕК Ахметова "йде на розбирання". План був затверджений, але вже в 2015 п'ятий президент України почав ухилятися і коливатися, партнери захвилювалися.
У той самий час НКРЕКП заявила, що терміново треба перейти до вільного ціноутворення на монопольному ринку електроенергії. Так зародився "Роттердам+", за версією слідства НАБУ, - перша половина угоди між Петром Порошенком і Рінатом Ахметовим.
За тією ж версією, другою половиною угоди стала купівля компанією ICU в інтересах Порошенка і з великим дисконтом облігацій компанії ДТЕК. Проводив операцію топ-менеджер ICU Макар Пасенюк, якому належить 45% акцій компанії. Після введення "Роттердам+" акції ДТЕК, яка перебувала на межі банкрутства, здорожчали на 60% і були успішно продані.
Докладніше читайте у статті Юлії Самаєвої ""Роттердам"-хрест Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".