Прокуратура визначилася із вартістю захопленого майна в Криму, яку має відшкодувати РФ – Мамедов

Поділитися
Прокуратура визначилася із вартістю захопленого майна в Криму, яку має відшкодувати РФ – Мамедов © Open Russia
Покупці майна в окупованому Криму також відповідатимуть – власним майном та коштами.

З моменту анексії Криму в лютому-березні 2014 року російська влада захопила на окупованому півострові понад 4 тисячі об'єктів вартістю понад 60,2 мільярда гривень. Про це повідомив колишній прокурор АР Крим та Севастополя та екс-заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов.

"Росія захопила у Криму понад 4 тис об'єктів, вартість яких становить 60.2 млрд грн. Це вже встановлено Прокуратурою АР Крим та міста Севастополя", - зазначив він.

За словами Мамедова, йдеться як про державне, так і приватне майно України, яке було відчужено внаслідок агресії та окупації Автономної Республіки Крим.

Це також стосується майна, яке купувалося на півострові після його окупації.

"Ніхто не може вважатися чесним набувачем державного та приватного майна України, яке було відчужено внаслідок агресії та окупації Автономної Республіки Крим", - наголосив Гюндуз Мамедов.

Він повідомив, що придбання російськими бізнесменами українського майна в Криму робить цих бізнесменів та їхні компанії потенційними відповідачами за збитки, завдані Україні російською анексією Криму.

"Ці покупці стають відповідачами в міжнародних судах. При цьому відповідатимуть вони у разі належного судового рішення власним майном та коштами. Такі дії можуть призвести до зниження вартості акцій публічних компаній, чиї акції торгуються на міжнародних біржах, якщо такі компанії є серед покупців українського майна" ", - повідомив Мамедов.

Він підкреслив, що Україна має сформувати реєстр всього відчуженого майна та організувати роботу щодо відшкодування його вартості.

На сьогодні українськими судами за клопотанням прокурорів накладено арешт на кримське майно загальною вартістю близько 4,1 млрд. грн. Зокрема, йдеться про майно міжнародного дитячого центру "Артек", державного концерну "Масандра", "Чорноморнафтогазу" та інших державних установ та підприємств.

Нагадаємо, що Федеральний суд Швейцарії зобов'язав РФ виплатити 80 мільйонів швейцарських франків ($82,1 мільйона) як компенсацію за шкоду 12 українським фірмам за майно, яких було конфісковано після анексії Криму в 2014 році.

Третейський суд Гааги ухвалив рішення про відшкодування Росією українським власникам активів у Криму збитків, завданих через анексію півострова. Судді назвали Кремль відповідальним за порушення прав українських інвесторів від моменту підписання указу про "приєднання" Криму до РФ.

НАЕК "Енергоатом" буде судитися з РФ за втрачену Донузлавську ВЕС.

Раніше з подібними позовами до РФ в міжнародний арбітраж серед Українське держкомпаній зверталися "Ощадбанк", "Укрнафта", "Нафтогаз України" і НЕК "Укренерго", ТОВ "Стабіл".

У лютому 2021 року російському "голові" Криму Сергію Аксьонову та спікеру російського "парламенту" Криму Володимиру Костянтинову, активними діями яких було незаконно присвоєно низку об'єктів державної власності та майнових комплексів, повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

У липні 2021 року прокурор АРК та Севастополя Ігор Поночовний повідомив про фіксацію "чисельних фактів захоплення, націоналізації та федералізації Росією державного майна України на території анексованого півострова".

Чому посткоронавірусна Росія врешті-решт поверне Крим Україні, читайте на ZN.UA у матеріалі Андреаса Умланда - "Чи хочуть росіяни платити?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі