Проблеми "Одеського припортового" оформилися в кримінальну справу: НАБУ шукає екс-нардепа блоку Порошенка

Поділитися
Проблеми © ua1.com.ua
Корупційна схема тривала до кінця 2015 року, а вже в 2016 році підприємство з прибутків загрузло у мільярдні борги. 

НАБУ розшукує колишнього народного депутата України від "Блоку Петра Порошенка" Олександра Грановського, якого вважають організатором корупційної схеми, що завдала 93,3 млн грн шкоди АТ "Одеський припортовий завод", а фактично - яка стала початком неприємностей підприємства. Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

Схема діяла впродовж березня-грудня 2015 року, через неї "ОПЗ" недоотримав дохід у близько 93,3 млн грн.

"Слідство встановило, що народний депутат України VIII скликання організував схему, за якою "Одеський припортовий завод" продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії за цінами, нижчими від ринкових. Надалі ця компанія перепродавала товар іноземним компаніям реального сектору економіки за конкурентними цінами. Однак фізично постачання забезпечував цим компаніям "ОПЗ"", - йдеться в повідомленні НАБУ.

У березні 2020 року слідство повідомило про підозру чотирьом учасникам схеми. А саме:

  • довіреній особі екснардепа — ч. 5 ст. 27 ч.2. ст.28 ч. 2 ст. 364 КК України;
  • заступнику директора АТ "Одеський припортовий завод" — ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України;
  • начальнику відділу АТ "Одеський припортовий завод" — ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України;
  • власнику компанії-нерезидента-учасниці корупційної схеми — ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.

Довірену особу екснардепа та власника компанії-учасниці схеми оголосили в розшук.

Що ж до самого організатора схеми, то, оскільки місце перебування його не встановлено, про підозру йому повідомили в порядку ст. 278, ст. 135 КПК України.

"Слідство вживає всіх необхідних заходів для притягнення до кримінальної відповідальності всіх учасників корупційної схеми", - наголосили в НАБУ.

Слід також додати, що за підсумками 2015 року "Одеський припортовий" ще звітував про чистий прибуток 218,51 млн грн. Але вже в 2016 році чисті збитки підприємства склали 2,98 млрд грн.

З січня 2017 року ОПЗ тимчасово припинив роботу.

А у вересні 2021 році Одеський припортовий завод (ОПЗ) остаточно заявив про зупинку своєї діяльності. Спроби стабілізувати роботу підприємства провалилися. 

ОПЗ фактично загнали у величезні борги, зокрема за спожитий  газ. Підприємство обтяжене численними судовими позовами, позбавлене обігових коштів тощо. Тут на думку спадає традиційна олігархічна схема, коли реальні керуючі доводять колись потужне держпідприємство до банкрутства, а потім купують його у держави буквально за копійки. Про це на ZN.UA розповідав експерт Олег Тітамир у статті "Як вигідно продати непотрібне, якщо дійсно хочеться"

Про історію Одеського припортового можна знімати серіал. Вона наповнена корупційними скандалами, боротьбою олігархів і чиновників, мільярдними прибутками наближених і збитками в держпідприємства. Проблеми підприємства продовжилися і за нинішньої влади. Читайте про це в матеріалі Сергія Куюна - "Украсти за 50 секунд, або Хто "криШує" ОПЗ".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі