Об'єднання України з європейськими газовими ринками вигідне, оскільки це підвищить енергетичну безпеку України, оскільки дозволить без проблем організовувати реверсні поставки газу в будь-який момент, що призведе до зниження внутрішніх цін на газ завдяки входженню на український ринок міжнародних газових трейдерів, а також дозволить залучити інвестиції для моденізації вітчизняної ГТС.
Про це в статті ZN.UA пише д.т.н. Леонід Уніговський.
"Перше. Методологічне об'єднання української газотранспортної системи (ГТС) із європейською газовою інфраструктурою дасть можливість - у випадку екстремальних ситуацій - користуватися, крім іншого, і можливостями європейських регіональних ринків, у тому числі при організації регулярних поставок газу за реверсним напрямком в Україну. Інакше кажучи, це однозначно підвищить енергетичну безпеку України.
Друге. Створить передумови для входження на український внутрішній газовий ринок міжнародних газових трейдерів, що, у свою чергу, стимулюватиме конкуренцію та в остаточному підсумку має привести до зниження внутрішніх цін на газ для споживачів.
- Україна може приєднатися до об'єднаної системи газопроводів Євросоюзу
Третє. Створить можливості для включення українських підземних сховищ газу (ПСГ) у європейську систему зберігання газу, тобто, інакше кажучи, забезпечить зберігання газу європейськими трейдерами в наших ПСГ. (Слід зазначити, що акумулююча, а не просто пропускна здатність "Північного потоку" та "Південного потоку", які обходять Україну, непорівнянна з можливостями українських ПСГ, розташованих поблизу західних кордонів України - можливості вітчизняних ПСГ значно вищі.)
Четверте. Залучить інвестиції для реконструкції (модернізації) української газотранспортної системи.
При цьому експерт зазначає, що Росія "в будь-якому разі залишиться важливим гравцем на українському газовому ринку".
Докладніше читайте в статті Леоніда Уніговського "Східноєвропейський хаб: програма дій" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Україна в листопаді запропонує ЄС концепцію створення енергохаба на своїй території
Україні потрібно визначитися, або стати енергохабом або энергоекспортером, - топ-менеджер RWE
Європа очікує, що питання поставок газу в Україну через Словаччину вирішиться до кінця року