Приєднання вітчизняної ГТС до системи газопроводів Європи вигідне для України

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Приєднання вітчизняної ГТС до системи газопроводів Європи вигідне для України Приєднання вітчизняної ГТС до системи газопроводів Європи вигідне для України © mining24.ru
Об'єднання українського та європейських ринків природного газу та створення Східноєвропейського хаба на території України принесе нашій державі низку практичних вигод.

Об'єднання України з європейськими газовими ринками вигідне, оскільки це підвищить енергетичну безпеку України, оскільки дозволить без проблем організовувати реверсні поставки газу в будь-який момент, що призведе до зниження внутрішніх цін на газ завдяки входженню на український ринок міжнародних газових трейдерів, а також дозволить залучити інвестиції для моденізації вітчизняної ГТС.

Про це в статті ZN.UA пише д.т.н. Леонід Уніговський.

"Перше. Методологічне об'єднання української газотранспортної системи (ГТС) із європейською газовою інфраструктурою дасть можливість - у випадку екстремальних ситуацій - користуватися, крім іншого, і можливостями європейських регіональних ринків, у тому числі при організації регулярних поставок газу за реверсним напрямком в Україну. Інакше кажучи, це однозначно підвищить енергетичну безпеку України.

Друге. Створить передумови для входження на український внутрішній газовий ринок міжнародних газових трейдерів, що, у свою чергу, стимулюватиме конкуренцію та в остаточному підсумку має привести до зниження внутрішніх цін на газ для споживачів.

- Україна може приєднатися до об'єднаної системи газопроводів Євросоюзу

Третє. Створить можливості для включення українських підземних сховищ газу (ПСГ) у європейську систему зберігання газу, тобто, інакше кажучи, забезпечить зберігання газу європейськими трейдерами в наших ПСГ. (Слід зазначити, що акумулююча, а не просто пропускна здатність "Північного потоку" та "Південного потоку", які обходять Україну, непорівнянна з можливостями українських ПСГ, розташованих поблизу західних кордонів України - можливості вітчизняних ПСГ значно вищі.)

Четверте. Залучить інвестиції для реконструкції (модернізації) української газотранспортної системи.

При цьому експерт зазначає, що Росія "в будь-якому разі залишиться важливим гравцем на українському газовому ринку".

Докладніше читайте в статті Леоніда Уніговського "Східноєвропейський хаб: програма дій" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Україна в листопаді запропонує ЄС концепцію створення енергохаба на своїй території

Україні потрібно визначитися, або стати енергохабом або энергоекспортером, - топ-менеджер RWE

Європа очікує, що питання поставок газу в Україну через Словаччину вирішиться до кінця року

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі