"Приватбанк" з великими труднощами виконує трирічний сценарій НБУ щодо докапіталізації

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Приватбанк" з великими труднощами виконує трирічний сценарій НБУ щодо докапіталізації Узгоджений з МВФ сценарій вирішення проблеми "Приватбанку" опинився під загрозою зриву
З висунутої власникам банку вимоги закрити в балансі "хвости" на 141 млрд грн, застави поки були надані тільки на 31 млрд.

Єдиний в Україні недержавний системний банк "Приватбанк" з великими труднощами просувається за визначеною для нього регулятором програмі трирічної докапіталізації, що ставить під загрозу найменш травматичний, узгоджений з МВФ сценарій його націоналізації.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, на сьогоднішній день головна проблема банку полягає не стільки в обсягах резервів або кредитів, скільки у фактичній відсутності застав. Даний факт, як вказує автор, визнають і в керівництві банку.

"За інформацією DT.UA, за визначеним регулятором сценарієм трирічної докапіталізації банк просувається з величезним скрипом - корпоративний кредитний портфель не скорочується, дебіторська заборгованість від юросіб зростає, резерви під знецінення кредитів на стабільно низькому рівні", – йдеться в статті.

Самаєва вказує, що із початково висунутої власникам банку вимоги усунути невідповідності в балансі на 138-141 млрд грн, до теперішнього моменту застави були надані тільки на 31 млрд, з яких аудитори верифікували лише 26 млрд. Таким чином, для виконання необхідних вимог "Приватбанку" необхідно "закрити хвости" на суму близько 105-110 млрд.

Читайте також: Агентство Fitch підвищило рейтинги семи українських банків

Нагадаємо, у вересні Національний банк України рекомендував "Приватбанку" протягом трьох років виправити виявлені в ході інспекції порушення, а також виконати рекомендації регулятора.

Зокрема, регулятор оцінив якість кредитного портфеля, виконання зобов'язань за кредитними договорами з НБУ, перевірив дебіторську заборгованість, операції кіпрської філії, ринкові та операційні ризики, капітал і ліквідність, нематеріальні активи, якість внутрішнього аудиту, кореспондентські рахунки, валютообмінні операції, фінансові інвестиції тощо

За підсумками інспекції НБУ надав керівництву "Приватбанку" рекомендації щодо приведення його діяльності і розміру капіталу у відповідність з нормативами, а також щодо зменшення ризиків в діяльності банку.

Експерт Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков раніше заявив DT.UA , що націоналізація "Привату", щоб не викликати обвал національної банківської системи, потребує коштів у сумі, порівняної з сумою зобов'язань банку, тобто близько 230 млрд грн.

Детальніше про сценарії та проблеми можливої націоналізації "Приватбанку" читайте в статті Юлії Самаєвої ""Приват" - держава: за хід до мату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі