ПриватБанк викликали до суду за позовом офшорів Суркісів

Поділитися
ПриватБанк викликали до суду за позовом офшорів Суркісів © delo.ua
Позивачі просять встановити порядок виконання постанови, яку в даний час виконати вже не можна.

Сьогодні, 6 серпня, Державний ПриватБанк отримав повістку про виклик на судове засідання Печерського районного суду Києва за позовом офшорних компаній братів Суркісів щодо порядку виконання рішення суду від 9 лютого 2017 року, роз'яснюючи яке у 2020 році суддя Владислав Підпалий зобов'язав банк виплатити офшорам понад $250 млн.

Засідання відбудеться в четвер о 16: 00, повідомила пресслужба банку, пише "Інтерфакс-Україна".

Позивачі просять встановити порядок виконання постанови, яке зараз виконати вже не можна, через те, що виконавець завершив виконавчі провадження і направив матеріали в правоохоронні органи.

"Законодавство забороняє повторне вчинення виконавчих дій за таких обставин", - пояснили в банку.

Також станом на 6 серпня закінчився встановлений законодавством трирічний термін для примусового виконання рішення про забезпечення.

У пресслужбі зазначили, що повістка була направлена в банк не судом, а представником позивачів, і вказала, що розгляд справи буде здійснювати суддя Печерського райсуду Києва при тому, що матеріали справи були витребувані Верховним Судом для розгляду касаційної скарги Приватбанку на постанову Про забезпечення.

15 квітня 2020 року Київський апеляційний суд відхилив апеляцію держвиконавця, залишивши в силі постанову судді Печерського райсуду Підпалого, яким він зобов'язав ПриватБанк компенсувати офшорним компаніям Суркісів кошти, розміщені ними 2012-2014 роках на рахунках кіпрської філії фінустанови, і відсотки, які повинні були нараховуватися за умовами депозитних договорів – в цілому понад $250 млн.

Таким чином, суддя роз'яснив рішення Печерського райсуду Києва від 9 лютого 2017 року на підставі заяви державного виконавця, про яку, за словами міністра юстиції Дениса Малюськи, його просив сам ПриватБанк.

"Вищезазначене визначення Печерського райсуду Києва ( ... ) ще у 2017 році було залишено в силі судом апеляційної інстанції, проте досі не виконано ПриватБанком. У зв'язку з цим правоохоронними органами України з травня 2017 року зареєстровано кілька кримінальних проваджень (невиконання судового рішення, яке набрало законної сили)", – зазначав адвокат Суркісів Віктор Боруха.

Своєю чергою юррадник ПриватБанку Андрій Пожидаєв підкреслював, що фінустанова звернулася за роз'ясненням, тому що виконання ухвали Печерського суду Києва від 9 лютого-2017 було неможливим, через те, що банк вже виконав умови депозитного договору у 2016 році в рамках процедури bail-in.

Як повідомлялося з посиланням на Малюську, 28 квітня 2020 року відразу шість британських компаній-стягувачів окремо звернулися із заявою про примусове виконання відповідного рішення, а 29 квітня ДВС Печерського району відкрила виконавче провадження і направила відповідне повідомлення боржнику.

За словами пресслужби ПриватБанку, станом на початок червня, держвиконавець наклав на банк два штрафи в розмірі приблизно 5 тис.грн і 10 тис. грн за невиконання рішення про виплату офшорам братів Суркісів понад $250 млн і передала матеріали в Печерський райвідділ Нацполіції для відкриття кримінального провадження.

Крім того, повідомлялося, що прокуратура Києва викликала на допит членів правління Приватбанку за фактом невиконання відповідного рішення суду.

В кінці 2016 року, під час націоналізації банку грошові кошти, розміщені сім'єю Суркісів і їх компаніями на депозитних рахунках Приватбанку і його філій, потрапили під процедуру bail-in, через те, що Суркіси були визнані пов'язаними з ПриватБанком особами.

Нагадуємо, американська компанія з корпоративних розслідувань Kroll розсекретила схему, за якою український олігарх Ігор Коломойський разом з бізнесменами Ігорем і Григорієм Суркісами виводили кошти з Приватбанку під час його націоналізації. Цей факт вказується у звіті компанії, опублікованому у 2017 році.

Згідно зі звітом, ряд компаній, пов'язаних з Приватбанком, отримали велику кількість коштів від його кіпрського відділення протягом 2008-2010 років. Загальна сума позик становить близько 361 млн доларів.

Раніше ми публікували інтерв'ю міністра фінансів Сергія Марченка редактору відділу економіки ZN.UA Юлії Самаєвої "Кажу як є – ситуація критична".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі