Очікується, що в наступному році економічне зростання складе приблизно 3%, інші макроекономічні показники будуть поліпшені або, принаймні, зафіксуються на тому ж рівні. Таке зростання показників - це непогано, але все ж недостатньо, враховуючи потреби та потенціал української економіки. Навіть при зростанні 3% Україна буде відставати від світу, тому що світова економіка зросте приблизно на 3,6%. Зростання в країнах з перехідною економікою також буде вище: Румунія - 4,4%, Польща і Словаччина - 3,8, Латвія - 3,5%.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Іван Міклош, головний економічний радник прем'єр-міністра України, голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ, колишній віце-прем'єр і міністр фінансів Словаччини. На його думку, в України є потенціал для досягнення високого і стійкого зростання приблизно на 6-7% в рік, але тільки у разі підтримки та подальшого поліпшення макроекономічних умов і забезпечення більш глибоких і комплексних структурних та інституційних реформ у таких сферах: забезпечення правопорядку і захист прав власності, дерегуляція, демонополізація, приватизація і реформа корпоративного управління, поліпшення бізнес-середовища, реформа державних фінансів і податкова реформа (включаючи податкове адміністрування), реформа земельного ринку (особливо скасування мораторію на продаж землі) і реформа державного управління.
"Підтримка програми МВФ буде вирішальною, оскільки без підтримки з боку МВФ і ЄС Україна не зможе покрити свої боргові зобов'язання в 2018-му і 2019 р., що буде означати неминучу фінансову кризу з усіма негативними економічними, соціальними і політичними наслідками. Для підтримки програми МВФ і отримання поточного траншу найважливішими передумовами є антикорупційний суд, приватизація та підвищення цін на газ", - відзначає експерт.
Детальніше про перспективи економічних реформ читайте в матеріалі Івана Міклоша "Реформи по-українськи. Що було досягнуто і чого чекати?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".