Право на відпустку: в Держпраці вказали, яка має бути мінімальна тривалість, незалежно від форми трудових відносин

Поділитися
Право на відпустку: в Держпраці вказали, яка має бути мінімальна тривалість, незалежно від форми трудових відносин © Дебет-Кредит бухгалтерські новини
Держпраці  надало роз'яснення у зв'язку із запровадженням нової форми трудових відносин - із нефіксованим робочим часом.

Мінімальна відпустка в Україні дорівнює 24 дням, і форма трудових відносин, встановлена між роботодавцем та працівником, не може впливати ані на право на відпустку, ані на її тривалість. Таке роз'яснення надали в Держпраці у зв'язку із запровадженням в трудовому законодавстві нової форми трудових відносин - із нефіксованим робочим часом.

"Виконання роботи на умовах нефіксованого робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору", - наголосили в Держпраці.

Зазначається, що дана тривалість відпустки закріплена статтею 75 Кодексу Законів про працю України.

Нагадаємо, з 10 серпня в Україні набрав чинності закон, який передбачає запровадження особливої форми трудового договору – з нефіксованим робочим часом. Цим документом у Кодексі законів про працю (КЗпП) закріплено нестандартні форми зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі.

Стаття 75 КЗпП України визначає, що:

  • Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік.
  • Для деяких категорій працівників законодавством України може бути передбачена інша тривалість щорічної основної відпустки. Але при цьому вона не може бути меншою за 24 дні.
  • Особам віком до вісімнадцяти років мінімальна щорічна основна відпустка встановлена тривалістю 31 календарний день.

При цьому, в українському законодавстві не передбачено оформлення відпусток без збереження заробітної плати з ініціативи роботодавця.

На період воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні відпустки, якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах, віднесених до критичної інфраструктури. Крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною.

Також на період воєнного стану відпустка без збереження заробітної плати може надаватися на прохання працівника, без обмежень у кількості днів і тривалості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі