Порошенко знову публічно підтримав заміну податку на прибуток податком на виведений капітал

Поділитися
Порошенко знову публічно підтримав заміну податку на прибуток податком на виведений капітал За два місяці до виборів Порошенко згадав, що обіцяв бізнесу майже рік тому © Михайло Палінчак
Президент вкотре висловився на підтримку валютної лібералізації і захисту бізнесу від здирників у погонах.

Президент України Петро Порошенко в черговий раз висловив сподівання, що Верховна Рада прийме закон про податок на виведений капітал. Глава держави спрогнозував, що введення цього податку замість податку на прибуток позитивно вплине на інвестиційний клімат і українську економіку

"Проситиму підтримки парламенту щодо податку на виведений капітал", - заявив Порошенко в інтерв'ю телеканалу "Україна", яке транслювалося ввечері в неділю, 3 лютого.

Президент також вказав на необхідність лібералізації валютного регулювання, а також захисту бізнесу від тиску правоохоронних органів. За словами Порошенка, створення замість наявних органів нового - Національного бюро фінансової безпеки - дозволить підвищити прозорість функціонування фіскальної системи.

Глава держави висловив упевненість, що ці заходи, а також завершення судової реформи істотно поліпшать інвестиційний клімат у країні, і бізнес, "використовуючи зони вільної торгівлі, орієнтуватиметься не тільки на зростаючі потужності українського ринку, а й на ефективне забезпечення експорту високотехнологічної продукції".

У липні минулого року президент Петро Порошенко вніс законопроект про податок на виведений капітал (ПнВК) в Раду, проте той ще не пройшов процедуру погодження у профільному комітеті.

Перед цим у березні Порошенко відклав подання законопроекту про податок на виведений капітал, хоча перед цим публічно обіцяв внести його до Ради як невідкладний. Рішення президента на Банковій пояснили позицією МВФ, якому був потрібний додатковий час для вивчення законопроекту, затвердженого Кабміном ще в жовтні 2017 року.

Незабаром МВФ вказав на можливість введення податку на виведений капітал за наявності компенсаторів втрат бюджету у зв'язку з відмовою від податку на прибуток.

Однак, коли в грудні Верховна Рада розглядала внесення змін до Податкового кодексу, законопроект про ПнВК так і не було винесений на голосування.

Податок на прибуток є одним з найбільш складних в адмініструванні та корупціогенних податків в Україні. В Адміністрації президент підрахували, що відмова від нього призведе до скорочення бюджетних надходжень на 30 мільярдів гривень у перший рік. У той же час, заміна податку на прибуток податком на виведений капітал має привести до скорочення корупції в ДФС, стимулювати інвестиції та створення нових робочих місць.

Детальніше про запровадження податку на виведений капітал (розподілений прибуток) і відмову від податку на прибуток, їх адміністрування та вплив на українську економіку читаєте у матеріалі Юлії Самаєвої "Прибуткові страсті" і Данила Гетманцева "Ілюзії податку на виведений капітал" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі