Порошенко закликав депутатів прискорити розгляд проекту закону про податок на виведений капітал

Поділитися
Порошенко закликав депутатів прискорити розгляд проекту закону про податок на виведений капітал Порошенко знову пообіцяв підприємцям підтримати заміну податку на прибуток податком на виведений капітал © president.gov.ua
Президент Естонії поділилася з Порошенком досвідом реформування системи оподаткування.

Президент Петро Порошенко в черговий раз запевнив українських підприємців, що підтримує заміну податку на прибуток податком на виведений капітал і публічно закликав народних депутатів прискорити розгляд відповідного законопроекту, повідомляє прес-служба глави держави.

"Ми сьогодні дійсно підняли це питання під час зустрічі з українськими виробниками. І переконалися в потужній підтримці... заміни податку на прибуток податком на виведений капітал", - заявив президент у ході зустрічі з українськими виробниками та інвесторами у середу, 23 травня.

Порошенко підкреслив, що відмова від податку на прибуток та запровадження податку на виведений капітал спростить адміністрування податків, зробить систему більш прозорою і поліпшить інвестиційний клімат в країні.

"А хто проти цього? Ті, хто хоче виводити капітал з України, не сплачуючи або сплачуючи "пільговий" податок. Упевнений в тому, що це не в інтересах України. Ми не змінюємо інвестиційний режим, і це не є пільгою. Це поліпшення інвестиційного клімату, що дуже поширено у багатьох країнах", - пояснив глава держави.

За словами Порошенка, президент Естонії Керсті Кальюлайд поділилася з ним досвідом проведення аналогічної реформи, а також розповіла про її наслідки та результати.

"Перше - це не призвело до скорочення бюджетних надходжень. Друге - це дуже ефективно працює в країнах Європейського Союзу. Третє - вони готові надати нам радників і захищати разом з нами ефективність цього засобу. І четверте - дискредитація цього податку з боку окремих лобістів не пройде", - підкреслив український президент.

Нагадаємо, в березні президент України Петро Порошенко відклав подання законопроекту про податок на виведений капітал, хоча перед цим публічно обіцяв внести його до Ради як невідкладний. Рішення президента на Банковій пояснили позицією МВФ, якому був потрібний додатковий час для вивчення законопроекту, затвердженого Кабміном ще в жовтні минулого року.

Незабаром МВФ вказав на можливість введення податку на виведений капітал за наявності компенсаторів втрат бюджету у зв'язку з відмовою від податку на прибуток.

Міністр фінансів Олександр Данилюк обіцяв внести проект закону в пакеті з бюджетною резолюцією, де будуть вказані компенсатори. При цьому він вказав на необхідність узгодження скорочення бюджетних витрат на рівні Ради, всіх міністерств, відомств і місцевих органів влади.

Податок на прибуток є одним з найбільш складних в адмініструванні та корупціогенних податків в Україні. В Адміністрації президент підрахували, що відмова від нього призведе до скорочення бюджетних надходжень на 30 мільярдів гривень у перший рік. У той же час, заміна податку на прибуток податком на виведений капітал має привести до скорочення корупції в ДФС, стимулювати інвестиції та створення нових робочих місць.

Детальніше про запровадження податку на виведений капітал (розподілений прибуток) і відмову від податку на прибуток, їх адміністрування та вплив на українську економіку читаєте у матеріалі Юлії Самаевой "Прибуткові страсті" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі