Польщу не задовольнили пропозиції "Газпрому" щодо врегулювання антимонопольноі справи

Поділитися
Польщу не задовольнили пропозиції Польська PGNiG засмучений пропозиціями російського «Газпрому» щодо врегулювання антимонопольної справи © РИА Новости
Польський PGNiG подасть Єврокомісії свою позицію про вимоги до "Газпрому".

Польську державну газову компанію PGNiG не задовольнили пропозиції "Газпрому" відносно антимонопольного врегулювання справи, які останній направив в Єврокомісію. У компанії PGNiG оцінили запропоновані "Газпромом" заходи як "вкрай недостатні". Про це заявив голова PGNiG Пітер Возняк, повідомляє The Financial Times.

"Наша первісна оцінка показує, що зобов'язань недостатньо для усунення негативного впливу порушення конкуренції з боку "Газпрому" на ринках Центральної і Східної Європи, в тому числі польського ринку. Вони не можуть внести ніякого істотного внеску в зміну ситуації, яка викликала відкриття комісією справи в 2012 році. Ми вважаємо, що прийняття комісією цих зобов'язань є вкрай недостатнім", - сказав він.

Возняк додав, що PGNiG "представить детальну позицію про мінімальні вимоги до "Газпрому" протягом наданого Єврокомісією семитижневого вікна для подачі відгуків на проект рішення.

В матеріалах ЄК йдеться, що "Газпром" ізолював польський ринок і, можливо, стягував надмірно високі ціни порівняно з ціновими орієнтирами в Західній Європі. В останні роки робота польського ринку істотно покращилася, в тому числі завдяки розслідуванню ЄК. "Газпром" скасував заборону на реекспорт газу з Польщею. Запуск реверсу по газопроводу "Ямал-Європа" і велика кількість газопроводів-перемичок ще більше збільшила транскордонні потоки. Сьогодні польські клієнти можуть отримати доступ до західноєвропейських газових хабів як у випадку надзвичайних ситуацій, так і в пошуку альтернативних шляхів отримання газу. Крім того, через падіння цін на газ контрактні ціни "Газпрому" також знизились.

Проте "Газпром" як і раніше, залишається домінуючим гравцем на польському оптовому ринку. Як відзначають в ЄК, існують контрактні обмеження на вільний перетік газу за межі кордонів Польщі, а контрактні ціни для Польщі можуть знову підвищитися слідом за зростанням нафтових цін. В результаті врегулювання справи польські клієнти зможуть вимагати перегляду ціни на газ, якщо вона відхилиться від бэнчмарків Західної Європи. Польські покупці газу "Газпрому" зможуть продавати його в країнах Балтії.

Тим не менш, в ЄК додали, що не можуть змінити порядок функціонування газопроводу "Ямал-Європа", так як він регулюється двосторонньою угодою між урядами Росії та Польщі.

Польща в 2016 році отримала з Росії 11,1 млрд куб. м газу (зростання на 24,2%). Діючі умови контракту PGNiG оскаржила в суді, рішення арбітражу в Стокгольмі очікується не пізніше кінця липня 2017 року. PGNiG також оскаржила рішення Єврокомісії про надання "Газпрому" раніше заблокованих потужностей газопроводу OPAL - одного з сухопутних відводів від "Північного потоку".

Читайте також: "Газпром" заважає з'єднанню ГТС Украины и Польши

Нагадаємо, що російський "Газпром" представив Єврокомісії зобов'язання по врегулюванню антимонопольної справи, де зобов'язався прибрати в контрактах всі бар'єри, що перешкоджають вільному перетоку газу на ринках Центральної і Східної Європи.

1 березня НАК "Нафтогаз України" звернувся до Європейського суду з запитом про долучення до справи за позовом компанії PGNiG, яка оскаржила рішення Єврокомісії, що дозволяє "Газпрому" значно збільшити використання потужностей німецького газопроводу OPAL.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі