Так, "Газпром" зобов'язався усунути всі прямі і непрямі контрактні обмеження, які перешкоджають його клієнтам перепродавати газ за кордон або роблять це менш економічно привабливим. При цьому "Газпром" згоден включити ряд важливих змін в умови щодо перегляду цін на газ для п'яти країн: Болгарії, Польщі, Естонії, Латвії та Литви. "Газпром" також відмовляється вимагати компенсацію від Болгарії за розрив проекту будівництва газопроводу Південний потік.
Єврокомісія протягом семи тижнів буде збирати пропозиції клієнтів щодо зобов'язань, запропонованих "Газпромом" в рамках антимонопольного врегулювання справи, а потім прийме остаточне рішення.
"Якщо буде прийнято позитивне рішення, ЄК може встановити ці зобов'язання юридично зобов'язуючими для "Газпрому". Якщо компанія порушить ці зобов'язання, Єврокомісія може накласти штраф у розмірі до 10% глобальної виручки компанії без необхідності доводити, що компанія порушила антимонопольні правила", - йдеться в повідомленні ЄК.
Нагадаємо, що ЄК ініціювала розслідування про потенційне порушення "Газпромом" антимонопольного законодавства Європейського Союзу в 2012 році.
У квітні 2015 року ЄК висунула офіційне Повідомлення про претензії. ЄК називала три можливих антиконкурентних практики, в яких підозрювали російську компанію: "Газпром", можливо, поділив газові ринки, перешкоджаючи вільному потоку газу через територію держав-членів, можливо, перешкоджав диверсифікації поставок газу, а також міг встановлювати несправедливі ціни для своїх клієнтів, прив'язуючи ціни на газ з цінами на нафту.
"Газпром" 28 вересня 2015 року направив на адресу ЕК письмову відповідь на Повідомлення про претензії в рамках антимонопольного розслідування його діяльності в країнах Європейського Союзу, в якому не визнав себе винним ні по одному з пунктів.
Раніше повідомлялося, що російський "Газпром" подав заяву про участь у судовому процесі польської державної нафтогазової компанії PGNiG проти Європейської Комісії в Європейському суді щодо угоди про використання потужностей газопроводу OPAL.