При цьому в "Газпромі" не повідомляють про намір зробити аналогічні дії відносно позову PGNiG в окружному суді Дюссельдорфа. Хоча саме цей суд наклав заборону на проведення нових аукціонів на вільні потужності газопроводу OPAL.
"Газпром" не є учасником будь-якого з вищевказаних розглядів. Однак, як сторони угоди про врегулювання, інтереси "Газпрому" можуть бути порушені в результаті цих розглядів, так і судових заборон. "Газпром експорт" має намір приєднатися до процесу в Європейському суді", - прокоментували в російській компанії.
Нагадаємо, 1 березня НАК "Нафтогаз України" звернувся до Європейського суду з запитом про долучення до справи за позовом компанії PGNiG, що оскаржила рішення Єврокомісії, яке дозволяє "Газпрому" значно збільшити використання потужностей німецького газопроводу OPAL.
Раніше, в грудні 2016 року, польська державна компанія PGNiG подала до Європейського суду позов проти рішення Єврокомісії, а її дочірня компанія поскаржилася німецькому Федеральному агентству з питань мереж. Польська сторона наполягала на тому, що збільшення доступу Росії до OPAL може нести загрозу для транспортування газу між Україною і Польщею.
Потім уряд Польщі звернулося до Європейського суду, щоб оскаржити рішення Єврокомісії про розширення доступу російської компанії "Газпром" до газопроводу OPAL. У МЗС країни вважають, що відповідне рішення Єврокомісії робить її залежною від Росії і загрожує безпеці газових поставок до Європи.
PGNiG також оскаржила угоду в окружному суді Дюссельдорфа.
У коментарі ZN.UA, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар заявив, що Угода про асоціацію Україна-ЄС рішення ЄК підриває реформу нафтогазового сектора країни.