Подорожчання продуктів і злидні в РФ: населенню на державному рівні дозволять їсти зіпсовані продукти

Поділитися
Подорожчання продуктів і злидні в РФ: населенню на державному рівні дозволять їсти зіпсовані продукти © Фото з відкритих джерел
Але "прострочка" в раціоні росіян може лише тимчасово вирішити проблему із забезпеченням доступною їжею.

Обсяги торгівлі, що падають, та зниження купівельної спроможності росіян змушують уряд країни-агресора вдаватися до оригінальних заходів. Про те, як у РФ намагаються вийти з наростаючої торгової кризи, пишуть російські ЗМІ.

Зокрема, як повідомляє The Moscow Times, населенню дозволять їсти прострочені продукти.

Дилему між зниженням ПДВ на продукти або дозволом їсти підпорчені продукти, швидше за все вирішать на користь другого, оскільки обнулення ПДВ викликає більше хвилювання в уряду РФ.

"Рішення щодо обнулення ПДВ може бути прийняте, але насамперед ми всі повинні чітко розуміти - чи приведе це до зниження цін чи ні", - заявив заступник голови Мінпромторгу Віктор Євтухов, уточнивши, що останнє слово буде за Мінфіном.

Тим більше, додав він, великі російські ретейлери вже добровільно почали обмежувати націнку на таку продукцію, зараз вона становить 5-10%.

На тлі цієї заяви можна припустити, що переважить все ж таки пропозиція Асоціації компаній роздрібної торгівлі, яка вийшла до влади в країні з ініціативою запровадити продуктові картки і почати роздачу товарів з терміном придатності, що закінчується. Цю пропозицію вони пояснили тим, що продуктові мережі вже зафіксували зниження купівельної спроможності громадян. багато росіян перейшли у режим жорсткої економії.

Нагадаємо, що ідея продовольчих карток вже виникала в Росії у 2014 році, коли РФ анексувала Крим та ввела війська на частини територій Луганської та Донецької областей. Але тоді дефіцит елементарних продуктів харчування РФ пояснювали глобальним падінням нафтових цін.

Однак те, що на раціон росіян впливали зовсім інші фактори, опосередковано вказує той факт, що ще одна спроба впровадити продуктові картки була в історії РФ у 2008 році, коли Росія напала на Грузію, а в низці регіонів виник дефіцит товарів.

Втім, тоді серйозних західних санкцій так і не було запроваджено.

На сьогодні ж Росія є країною, обкладеною рекордною кількістю санкцій. І, наприклад, за повідомленням російського Інтерфаксу, логістика з європейських країн подорожчала приблизно вчетверо. Це, безумовно, чинить тиск і на прибуток рітейлерів, і на вартість товарів. Як стверджують в Асоціації компаній роздрібної торгівлі (АКОРТ), яка об'єднує найбільших рітейлерів, включаючи X5 Retail Group, "Магніт", "Ленту", "Ашан", Metro, "М.Відео" та "Ельдорадо", "Дитячий світ", IKEA та ін, чотириразове підвищення цін на вантажоперевезення вже призвело до зростання собівартості продуктів приблизно на 11-12%.

Однак основні наслідки санкцій поки що лише очікують росіян.

Так, наприклад, західні компанії, що пішли з Росії, протягом декількох місяців продовжували виплачувати зарплати своїм російським співробітникам - відповідно до вимог законодавства РФ. Причому, наприклад, IKEA повідомляла, що продовжуватиме виплачувати зарплату до кінця травня, що на місяць перевищує вимоги законодавства. Однак станом на липень масив безробітних, що утворився, - це вже проблема Російської Федерації.

Крім західних компаній, що пішли, криза спіткала також місцеву промисловість. Наприклад, у Росії "лягла" залізнична галузь. Із 15 позицій, які відстежує Російська залізниця у своїй статистиці, у мінусі опинилися 11.

РЗД зіткнулися з обвальним падінням попиту на перевезення вантажів країною. І вже у травні дірка у бюджеті компанії перевалила за 600 млрд рублів.

Вже наприкінці червня РЗД зупинили Транссибірську магістраль після другої за місяць аварії вагонів.

Крах наздогнав й авіагалузь Росії. На додачу до різкого обвалу кількості доступних напрямків польотів через закрите небо в країнах Європи, США, Канади та ін., санкцій проти низки авіаційних заводів окупантів, проблем із відсутністю обслуговування вкрадених лізингових літаків, з Росії ще й побігли пілоти.

Список галузей промисловості, які опинилися в Росії на межі виживання, настільки великий, що вже займає не одну сторінку.

А попереду країну-агресора ще лише чекають наслідки нафтового та вугільного ембарго.

Що ж стосується поставок газу, на чому ще тримається бюджет РФ, то тут політичні ігрища керівництва країни ставлять галузь на коліна не гірше за будь-які санкції. І в Європі вже зрозуміли, що з великою ймовірністю вони залишаться взимку без російського газу.

На тлі цього краху дуже логічним виглядають останні спроби залякувань Путіна розпочати серйозний наступ в Україні, якщо Київ не погодиться на його ультиматум - визнати перехід до РФ захоплених територій, скласти зброю та ін. У російського диктатора сильно підгоряє. Але чи вистачить у Росії на всіх прострочених продуктів?

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі