Через військову агресію РФ та бойові дії у багатьох українців майно пошкоджено або знищено. Кабмін ухвалив в цілому законопроєкт №7632 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від cплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно». У Мінреінтеграції пояснили, чи звільняються від сплати податку на нерухоме майно, якщо воно було знищене чи пошкоджене внаслідок агресії РФ.
Відповідно до документа передбачається можливість застосування Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, який затверджений наказом Мінреінтеграції № 309 (з подальшими змінами) з метою звільнення від оподаткування.
Кому не треба платити податок за землю
Фізичні особи звільняються від сплати податків з 1 січня 2022 року до 31 грудня 2022 року у разі розташування земельних ділянок на територіях активних бойових дій або окупованих територіях (незалежно від тривалості таких подій у 2022 році). З 2023 року пільга буде діяти до останнього числа місяця, в якому завершено активні бойові дії або окупацію.
Юридичні особи звільняються від оподаткування з 1 березня 2022 року до 1 січня 2023 року у разі розташування земельних ділянок на територіях активних бойових дій або окупованих територіях (незалежно від тривалості таких подій у 2022 році). З 2023 року пільга буде діяти до останнього числа місяця, в якому завершено активні бойові дії або окупацію.
Чи треба плати податок на нерухомість, якщо майно знищене або пошкоджене
Фізичні особи звільняються від сплати податків за 2021 і 2022 роки, якщо житлова нерухомість розташована на територіях активних бойових дій або ТОТ (незалежно від тривалості таких подій у 2022 році).
Для юридичних осіб звільнення від податків застосовуватиметься з 1 березня до 1 січня 2023 року у разі розташування майна на територіях активних бойових дій або окупованих територіях (незалежно від тривалості таких подій у 2022 році).
Єдиний податок четвертої групи: хто звільняється від нього
Платники 4 групи звільняються від сплати єдиного податку з 1 березня 2022 року за земельні ділянки, які розташовані на територіях активних бойових дій або окупованих територіях.
«Втім, дія цієї норми не поширюється на земельні площі, бойові дії на яких або тимчасова окупація яких завершилися до 1 травня 2022 року», – наголосили у Мінреінтеграції.
У відомстві зазначили, не сплачується податок за земельні ділянки, що перебувають у консервації, та ділянки, які не придатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами. Норма діє у випадку ухвалення сільськими, селищними, міськими радами, військовими адміністраціями та військово-цивільними адміністраціями рішень про встановлення податкових пільг.
Раніше ми писали, що в Україні з 1 січня 2023 року почали діяти нові податки для землевласників.