Пошкоджене житло: чи можна втратити право на компенсацію, придбавши нове

Поділитися
Пошкоджене житло: чи можна втратити право на компенсацію, придбавши нове © Getty Images
Через війну багато українців втратили свої домівки. 

Президент України підписав закон про компенсацію за зруйноване та пошкоджене житло. Він визначає перелік отримувачів компенсації за знищене та пошкоджене житло, її види, спосіб оцінки та прийняття рішення щодо її надання, а також можливості її використання для отримання нового житла.

Юристи «Права на захист» пояснили, чи може втратити право на компенсацію за зруйноване житло особа, що придбала нове за власний кошт.

Вони підкреслили, що наразі чинним законодавством не встановлено заборони та обмеження щодо придбання нерухомого майна з подальшою втратою права на отримання компенсації за зруйноване житло.

Слід зауважити, що станом на сьогодні Закон «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» прийнято, однак він не набрав чинності. Крім того, не прийняті нормативно-правові акти які б регламентували порядок отримання компенсації та встановлення осіб які втратили таке право.

Єдине що вказано в Законі, це те що отримувачами компенсації не можуть бути:

  • особи, до яких застосовано санкції відповідно до Закону України «Про санкції»;
  • особи, які мають судимість за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом I «Злочини проти основ національної безпеки України» Особливої частини Кримінального кодексу України;
  • спадкоємці щодо пошкоджених/знищених об’єктів нерухомого майна, які належали за життя спадкодавцям, визначеним пунктами 1 і 2 цієї частини.

Влада України розглядає можливість ввести ліміти на розмір компенсації за знищене війною нерухоме майно. Нагадаємо, який ліміт на допомогу хочуть запровадити.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі