Податкова реформа триватиме?

Поділитися
26 липня, у Міністерстві фінансів України відбулося засідання робочої групи, створеної для подальшої роботи над Концепцією реформування податкової системи.

За інформацією DT.UA, у четвер, 26 липня, у Міністерстві фінансів України відбулося засідання робочої групи, створеної для подальшої роботи над Концепцією реформування податкової системи, підготовленою в Державній податковій службі та Мінфіні.

Як повідомляли раніше вітчизняні ЗМІ, документ передбачає досить радикальні зміни у вітчизняній фіскальній сфері. Зокрема, пропонується знизити й диференціювати ставку податку на додану вартість (до 12% за послугами, монопольними товарами та імпортом, до 7% - за іншими операціями), скасувавши діючі пільги з ПДВ. Одночасно пропонувалося запровадити податок з обороту (2,5% із подальшим зниженням), а також 3-відсотковий внесок за купівлю валюти для імпортних операцій.

Оскільки однією з головних причин існування величезного тіньового сектора (де 170 млрд. грн. - зарплата в конвертах) автори концепції вважають непідйомне навантаження на фонд оплати праці, єдиний соціальний внесок пропонується знизити більш як удвічі (з діючої середньої ставки 37,6% до 18,6%).

При цьому саму сплату внеску пропонується розподілити між роботодавцем і працівником або навпіл, або в співвідношенні, коли 15% зарплати відраховує компанія, а 3,5% - її співробітники.

Серед інших найбільш значущих пропозицій - запровадження прогресивної ставки податку на доходи фізосіб (замість 15 (17)% - 20, 15, 10%), а також ліквідація пільг не тільки за ПДВ, а й за податками на прибуток і доходи фізосіб.

Як повідомив DT.UA голова Державної податкової служби України Олександр Клименко, для того щоб запропонована податківцями концепція максимально відповідала об’єктивним економічним умовам і запитам суспільства, її будуть доопрацьовувати й удосконалювати. «Та кількість виправлень і пропозицій, які надійшли, які вже внесені та які продовжують надходити на адресу чинного Податкового кодексу, свідчить - нинішня податкова система потребує коригування, щоб відповідати потребам економіки. Ми ініціюємо концепцію, яка допоможе зробити податкову систему простішою і зрозумілішою. З одного боку, ми знижуємо ставки податків і зменшуємо навантаження на фонд оплати праці, з іншого - впроваджуємо діючі механізми для ліквідації тіньової економіки та збільшення надходжень до бюджету. Ми відкриті для діалогу і конструктивних зустрічних пропозицій, які обов’язково враховуватимуться при розробці редакції законопроекту, яка в результаті розглядатиметься в парламентському залі», - наголосив пан Клименко.

За інформацією DT.UA, у робочу групу, крім уряду й ДПСУ, входять представники адміністрації президента, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.Птухи й інших профільних наукових установ. Громадськість і промислово-галузеві групи в ній представлені Європейською бізнес-асоціацією, Американською торгово-промисловою палатою, УСПП, ФРУ, Союзом податкових консультантів, Національною асоціацією банків України та низкою інших.

Як зазначили учасники наради, одним із головних її результатів стала обіцянка податківців у найкоротші терміни оформити свої пропозиції до відповідного законопроекту, що значно підвищить статус обговорюваного документа. Як повідомив DT.UA президент Союзу податкових консультантів України Леонід Рубаненко, ще один із найважливіших підсумків проведених консультацій - рішення про те, що діюча спрощена система оподатковування залишиться. «Решта моментів - якими будуть ставки податків, зокрема податку з обороту, а також технічні - як вони будуть запроваджуватися і потім змінюватися, адмініструватися тощо, все це ще аналізуватиметься й доопрацьовуватиметься, - говорить експерт. - Головне, що з боку представників держструктур є готовність іти на компроміс і вести професійний діалог, з усіма потрібними підрахунками, оцінками й викладками. Отже, оскільки запит на зміни в чинне податкове законодавство є справді величезний, діяльність робочої групи може виявитися результативною».

Ну що ж, побачимо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі