Податкова у 2020 році в 1,5 рази частіше штрафувала бізнес за касові апарати

Поділитися
Податкова у 2020 році в 1,5 рази частіше штрафувала бізнес за касові апарати © minfin.com.ua
Загальна кількість перевірок податкової в 2020 році не змінилася.

Податкова у 2020 році зафіксувала у підприємців 16,4 тис. Порушень при роботі з реєстраторами розрахункових операцій (РРО) в порівнянні з 9,9 тис. За 2019 рік. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням Opendatabot.

Відзначається, що серед найчастіших порушень при роботі з РРО - відсутність касового апарату і невидача чека покупцеві. При цьому кількість перевірок податкової в 2020 році залишилося на рівні попереднього року - 16,5 тис. Перевірок у порівнянні з 16,3 тис. В 2019-му.

На кінець січня цього року 55,6 тис. Підприємців використовували так званий РРО в смартфоні для виписки чеків покупцям.

Згідно з прийнятим Радою законом (проект 1053-1) з 1 жовтня 2020 року потрібно обов’язково використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) для окремих фізичних осіб - підприємців (ФОП) на другій і четвертій групі. Крім того, з 1 січня 2021 року використання реєстраторів розрахункових операцій буде обов'язковим для платників єдиного податку на 2-4 групи. Водночас обов'язковість РРО не стосуватиметься фізичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців (ФОП) з першої групи.

Верховна Рада направила на доопрацювання законопроект №4313, який має відтермінувати обов’язкове застосування РРО та/або програмне РРО суб’єктами господарювання при здійсненні розрахункових операцій. У листопаді 2020 року депутати знову не змогли ухвалити законопроект про відтермінування обов’язкового використання РРО. Потім президент Володимир Зеленський також зареєстрував у парламенті проект закону про відтермінування обов’язкового використання РРО.

У ситуації із запровадженням РРО держава хоче більше контролю, споживач наполягає на фіскальному чеку, а спрощенці категорично проти будь-якої фіскалізації. Без взаємних поступок в трикутнику держава-споживач-бізнес проблему не вирішити. На які поступки має піти парламент і підприємці та чому, читайте в статті Сергія Следзя “Фіскальне рівняння для Гетманцева” у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі