Так званий "План Маршалла" для України представлять у литовському Сеймі для послів США, Канади, Японії і країн Євросоюзу в понеділок, 6 листопада, повідомила в ефірі "5 каналу" віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.
За словами міністра, якщо ініціатива Литви буде реалізована і будуть залучені заплановані інвестиції, то ВВП в Україні може щорічно рости на 6-8%.
"Це тільки початок шляху для того, щоб цей план отримав реальну підтримку всіх партнерів або великої кількості партнерів, які приєдналися б до того інвестиційного плану в 5 млрд доларів або євро щорічно на інвестиції для України, з якою пропозицією йде Литва", - сказала Климпуш-Цинцадзе.
Раніше перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку Степан Кубів заявив, що "План Маршалла для України" розрахований на десять років і в середньостроковій перспективі (2018-2020 рр..) передбачає виділення 5 млрд доларів на рік.
У той же час перший заступник керуючого директора МВФ Девід Ліптон сказав, що нічого не знає про "План Маршалла" для України. "Ніколи нічого не чув про цю ідею, і якщо б така підготовка дійсно велася, я б про це знав", - сказав він.
Детальніше про нові ініціативи щодо "Плану Маршалла" для України читайте у статті Ярослава Жалила "План Маршалла 2.0 чи черговий скарб гетьмана Полуботка?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".