"Північний потік-2" не відповідає європейським вимогам - МЗС Німеччини

Поділитися
© pikabu/funandlaughs
У МЗС Німеччини також кажуть, що "Північний потік-2" має геополітичні наслідки. Хоча до виборів канцлера німецький уряд неодноразово заявляв, що вважає проєкт "Північний потік-2" суто економічним проєктом. 

Проект "Північний потік-2" у його нинішньому вигляді не відповідає вимогам європейського енергетичного законодавства, що і стало причиною призупинення його сертифікації. Про це заявила міністр закордонних справ Анналена Бербок в інтерв’ю італійській газеті La Stampa, текст якого розміщено на сайті МЗС ФРН.

"Новий федеральний уряд чітко заявив в коаліційній угоді, що європейські вимоги повинні бути дотримані для проектів енергетичної політики в Німеччині, що стосується й "Північного потоку-2". На даний час це не так. Тому процес сертифікації призупинено", - наголосила Бербок.

Глава зовнішньополітичного відомства також визнала, що "Північний потік-2" має геополітичні наслідки.

"Саме тому в "Спільній декларації" з урядом США ми зазначили, що якщо Росія буде використовувати енергію як зброю або здійснювати подальші агресивні дії проти України, ми будемо вживати ефективних заходів разом з нашими європейськими партнерами", - зазначила Бербок.

Вона також наголосила на політичній відповідальності за доступність цін на енергоносії. А також, у цьому контексті, на необхідності посилювати незалежність енергопостачання в Європі.

"Наша політична відповідальність полягає в тому, що кожна людина в Європі, незалежно від доходів, повинна мати можливість дозволити собі електроенергію і теплий будинок. Це ще одна причина, чому так важливо зміцнювати незалежність нашого європейського енергопостачання", - сказала Бербок.

Нагадаємо, у грудні Україна ініціювала перегляд Німеччиною рішення про вплив "Північного потоку-2" на безпеку в Європі. Як повідомив генеральний директор компанії "Оператор ГТС України" (ОГТСУ) Сергій Макогон, Україна має аргументи, які можуть свідчити про нові обставини у даному питанні.

Крім того, Україна добилася участі у сертифікації "Північного потоку-2". При цьому, "Нафтогаз" має намір відстоювати  позицію, що Nord Stream AG не може бути сертифікований без його повної відповідності європейському енергетичному законодавству.

Приведення умов запуску газогону до європейських правил, власне, і стало причиною, чому Німеччина призупинила сертифікацію "Північного потоку-2".

Водночас  у загальному розгкладі сил це мало змінило ситуацію. Окрім того, що голова енергетичного комітету Бундестагу Клаус Ернст виступає проти участі України в сертифікації "Північного потоку-2", німецький уряд неодноразово заявляв, що вважає проєкт "Північний потік-2" суто економічним і не бачить у ньому "політичної складової". 

І хоча російський газопровід досі не сертифікували, проте наприкінці 2021 року Росія повідомила про завершення заповнення газом обох гілок газопроводу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі