"Оператор ГТС України" (ОГТСУ) направив звернення до Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини щодо необхідності переглянути рішення вплив сертифікації газогону "Північний потік-2" на безпеку постачання газу до Європи. Про це повідомив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.
За словами Макогона, ОГТСУ має аргументи, які можуть свідчити про нові обставини у даному питанні.
"ОГТСУ звернувся до Федерального міністерства економіки та захисту клімату ФРН щодо перегляду рішення про вплив сертифікації оператора "Північний потік-2" на безпеку постачання газу до Німеччини та інших країн ЄС. Бо вважаємо, що наші аргументи можуть сприйняти як нові обставини, здатні вплинути на позицію профільного міністерства ФРН", - зазначив він.
Він наголосив, що ОГТСУ веде постійну комунікацію з Єврокомісією, з міжнародними партнерами, учасниками ринку стосовно ризиків запуску російського газопроводу.
"Це геополітичний проєкт, який несе загрози для Європи, і, власне, для самої Німеччини. Важливо, щоб аргументи на підтвердження ризиків звучали на противагу думки зацікавлених підприємців. Бо, повторюсь, цей газопровід немає нічого спільного з економікою чи підсиленням енергетичної безпеки", - заявив Макогон.
Нагадаємо, Україна братиме участь у сертифікації "Північного потоку-2". Зокрема, німецький регулятор BNetzA допустив НАК "Нафтогаз України" до участі у процедурі сертифікації оператора російського газопроводу "Північний потік-2". При цьому, "Нафтогаз" має намір відстоювати позицію, чому Nord Stream AG не може бути сертифікований без його повної відповідності європейському енергетичному законодавству.
Приведення умов запуску газогону до європейських правил, власне, і стало причиною, чому Німеччина призупинила сертифікацію "Північного потоку-2".
Водночас у загальному розгкладі сил це мало змінило ситуацію. Окрім того, що голова енергетичного комітету Бундестагу Клаус Ернст виступає проти участі України в сертифікації "Північного потоку-2", німецький уряд вважає проєкт "Північний потік-2" суто економічним і не бачить у ньому "політичної складової".
І хоча російський газопровід досі не сертифікували, проте 17 грудня газом почали заповнювати вже другу гілку газопроводу.