«Нафтогаз» братиме участь у сертифікації «Північного потоку-2» – Вітренко

Відео
Поділитися
«Нафтогаз» братиме участь у сертифікації «Північного потоку-2» – Вітренко
Німецький регулятор має ухвалити рішення до 8 січня 2022 року. Україна розраховує, що її аргументи почують у Берліні.

Німецький регулятор BNetzA допустив НАК «Нафтогаз України» до участі у процедурі сертифікації оператора російського газопроводу «Північний потік-2», повідомив голова правління компанії Юрій Вітренко.

Національний регулятор привітав таке рішення як таке, що дозволяє почути позицію України, яка виступає проти запуску геополітичної зброї Кремля, яка загрожує Європі і транзиту газу територією нашої країни.

«Ми готові надати свої аргументи, чому Nord Stream AG не може бути сертифікований без його повної відповідності європейському енергетичному законодавству», - пише він у Facebook.

Вітренко нагадав: саме німецький регулятор має остаточно визначити, чи буде газопровід введено в експлуатацію і за яких умов.

«Готові надати нашу юридичну позицію регулятору вже найближчим часом. Вона ґрунтується на тому, що ПП-2 не може бути сертифікований без його повної відповідності європейському і міжнародному законодавству», - додав він.

Як учасник європейського газового ринку, «Нафтогаз» зацікавлений у тому, щоб цей ринок був конкурентним. Водночас монополія російського «Газпрому» становить загрозу для конкуренції на ринках Словаччини, Угорщини, Чехії, Австрії та інших європейський країн.

«Європейське енергетичне законодавство вимагає, щоб оператор «Північного потоку-2» був повністю відокремленим і незалежним від «Газпрому». І щоб треті сторони отримали доступ до цього газопроводу не лише на останніх кілометрах, а по всьому трубопроводу – від початкової точки в Росії до кінцевої в Німеччині», - нагадує Вітренко.

Голова правління «Нафтогазу» нагадав про трубопровід OPAL і закликав німецький регулятор взяти до уваги вплив «ПП-2» на конкуренцію на ринку газу і в інших країнах. Тобто, окрім доступу до цього конкретного газопроводу, той самий принцип має застосовуватися й до решти трубопроводів, якими російський газ транспортується до Європи (зокрема,  через українську ГТС).

«Тобто, європейські компанії повинні отримувати газ на східному кордоні України і самостійно вирішувати, як його транспортувати і зберігати», - пояснив він.

Рішення щодо сертифікації оператора «Північного потоку-2» має бути ухвалено до 8 січня 2022 року. Україна розраховує, що її аргументи почують у Німеччині.

Росія використала у своїх інтересах ситуацію на світовому ринку після пандемії (збільшення потреб у газі та сировині) та знизила поставки, що стало одним із факторів вибухового зростання ціни на газ у Європі. РФ дає зрозуміти європейським партнерам, що збільшення поставок газу можливе за умови схвалення сертифікації оператора «ПП-2».

Наприкінці жовтня Мінекономіки Німеччини прискорило сертифікацію російського газопроводу. Відомство вважає, що труба не загрожує безпеці газопостачання Німеччини та Євросоюзу. А голова енергетичного комітету Бундестагу Клаус Ернст виступив на захист «ПП-2» та висловився проти участі у сертифікації України та Польщі.

Свій хід у газовій партії зробив Київ: 22 жовтня РНБО ініціювала звернення до міжнародних організацій щодо готовності України прокачувати через свою ГТС додаткові 55 млрд кубів газу (понад ті 40, які має прокачувати за контрактом з «Газпромом» до 2024 року). А президент Володимир Зеленський запропонував Росії знижку на постачання цих додаткових обсягів.

Готовність України включитися у пошуки виходу з газової кризи не лише вибиває козирі з рук російських дипломатів, а й чітко демонструє: Україна грає за європейськими правилами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі