Під окупацією знаходиться близько половини ресурсу корисних копалин України

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Під окупацією знаходиться близько половини ресурсу корисних копалин України Значна частина покладів знаходиться саме на Донбасі, більшість якого опинилась під окупацією © Getty Images
В тому числі понад 40% покладів металів та третина рідкоземів та мінералів.  

Станом на січень 2025 року під окупацією знаходяться частина родовищ та місць покладів українських цінних корисних копалин загальною вартістю 48% від усіх українських ресурсів, пише у статті у статті «Трамп міняє зброю на українські ресурси. Три причини, чому це погано» Юлія Самаєва.

Так у 2023 році канадські консалтери SecDev спеціально для The Washington Post оцінили вартість корисних копалин України у 26 трлн дол. При цьому при оцінці брали всю територію України в кордонах 1991 року.

Самаєва зазначає, що зараз в Україні окуповано понад 41 вугільне родовище, а це 60% українських запасів, дев’ять родовищ нафти (11% від покладів), 27 ділянок із покладами газу, тобто десь п’ята частина всіх запасів, а також 42% родовищ металів та третина покладів рідкісноземельних металів і мінералів. Серед них у тому числі шість родовищ залізної руди, два — титанової, два — цирконієвої, по одній ділянці із покладами стронцію, літію і урану. Таким чином під окупацією ресурси на 12,5 трлн дол.

«Що простіше: витратити мільярди доларів і роки на підтримку України у сподіваннях, що вона поверне собі кордони якщо не 91-го, то хоча б 14-го, чи вже зараз піти і домовитися з Путіним про розподіл цих ресурсів?», - додає авторка.

Вона не виключає, що суто із міркувань цинічної «ділової угоди» США і РФ могли б домовитись про освоєння ресурсів «нових русскіх тєріторій». І для Росії це був би не такий поганий варіант.

«Не те щоб росіянам захоплені ресурси були не потрібні, але список накладених на РФ санкцій, у тому числі персональних, — достатньо вагомий аргумент при будь-якому обміні», - припускає авторка.

Нещодавно «Суспільне» із посиланням на  джерело в Офісі президента України заявило, що президент Володимир Зеленський доповнив «план перемоги» пунктом про корисні копалини, зокрема рідкоземельні ресурси, розраховуючи на підтримку Сполучених Штатів.

Однак про наявність такої пропозиції у плані Зеленського Financial Times писало ще у листопаді. Тоді видання зазначило, що пропозицію внесли із сподіванням на потенційні ділові угоди з адміністрацією Трампа.

У свою чергу Дональд Трамп заявив, що Україна має  дуже цінні рідкоземельні елементи і США можуть укласти угоду, «за якою вони забезпечать те, що ми їм даємо, своїми рідкісноземельними елементами та іншими речами», однак не уточнив що має на увазі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Rayan Honor
7 Лютого, 13:40
Так в Минских соглашениях эти ископаемые пытались отторгнуть или вернуть Украине назад, но патриоты гыдносты были против?
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі