У «плані перемоги» два пункти прописали із врахуванням поглядів Трампа. Вони йому сподобались – FT

Поділитися
У «плані перемоги» два пункти прописали із врахуванням поглядів Трампа. Вони йому сподобались – FT © Офіс президента України
Ці пункти писали з урахуванням бізнесових поглядів Трампа. 

Україна розробляла свій «план перемоги» з урахуванням можливого приходу до влади Дональда Трампа, вказуючи на потенційні ділові угоди, доступ до сировини та розгортання військ, намагаючись вплинути на обраного президента США, який славиться своїм прагматичним підходом, пише Financial Times.

Видання зазначає, що за  словами українських та європейських чиновників, союзники України в Європі та США, включно з високопоставленими республіканцями, дали поради щодо того, як найкраще сформулювати пропозиції, які стимулюватимуть тісну співпрацю з Києвом, а не зупинять критичну допомогу країні.

За словами людей, які брали участь у написанні документу, дві ідеї були викладені в «плані перемоги» Володимира Зеленського з урахуванням саме Трампа. Пізніше ці пропозиції були представлені Трампу під час зустрічі українського президента в Нью-Йорку у вересні.

Одна з ідей передбачає заміну частини американських військ, дислокованих у Європі, українськими силами після війни.

Друга пропонує поділитися критично важливими природними ресурсами України із західними партнерами.

Видання пише, що за словами людини, поінформованої про зустріч, Трамп був «зацікавлений» обома пунктами.

Окремо бізнес-лідери в Україні також обговорюють з урядом можливість надання Трампу повноважень «перевірки інвестицій», що дозволить йому фактично вибирати, хто може вести бізнес у країні.

Одна людина, яка брала участь у формування плану, описала ідею як «ABC — хто завгодно, крім Китаю», що може особливо підійти Трампу. Українські галузі, які залежать від китайських технологій і матеріалів, такі як телекомунікації, за словами учасника, можуть переключитися на американських постачальників і залучити більше західних інвестицій. Ідея ще не сформована, але деякі бізнес-лідери, близькі до офісу президента, вважають, що вона може підійти Трампу.

Минулого тижня Зеленський  та Трамп провели телефонну розмову. Президент України сказав, що у нього була «чудова» бесіда з Трампом, але Київ та його союзники побоюються, що США можуть припинити свою військову підтримку після того, як він вступить на посаду в січні.

Україна та її союзники стурбовані тим, що російський президент Владімір Путін, підбадьорений перевагою Росії на полі бою, може спонукати США прийняти рішення, яке припиняє війну на вигідних для Москви умовах. При цьому європейські чиновники хвилюються, що їх виключають із переговорів під керівництвом Трампа, не надавши їм важелів впливу на можливе врегулювання, яке визначатиме середньострокову безпеку континенту.

Тим не менше західні партнери України наразі досить стримано відреагували на «план перемоги», особливо на заклик офіційно запросити Київ приєднатися до НАТО та поставити йому більш передову зброю.

Натомість Росію обережно надихає готовність Трампа укласти угоду, але в Москві остерігаються, що він може продовжувати проводити жорстку політику проти РФ, сказав колишній чиновник Кремля.

«Це залежить від людей, яких він призначить для укладання угоди. Минулого разу Трамп і Путін хотіли укласти угоду, у них не було відповідних людей. Цілком можливо, що все піде до біса», – сказав колишній чиновник.

Днями видання Washington Post заявило, що Трамп 7 листопада телефонував Владіміру Путіну та «порадив не допустити ескалації війни в Україні», а також висловив зацікавленість у подальших контактах. У команді Трампа цю публікацію не коментували, натомість у Кремлі заявили, що ніякої розмови не було і не планується.

Як зазначив у коментарі ZN.UA надзвичайний та повноважний посол України, голова ГО «Центр нових рішень» Костянтин Єлісєєв, обрання Дональда Трампа на пост президента США варто трактувати як шанс вирішити питання, які українська адміністрація не змогла узгодити із Білим домом впродовж чотирьох попередніх років.  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі