Переговори щодо реструктуризації держборгу України досягли точки кипіння - FT

Поділитися
Переговори щодо реструктуризації держборгу України досягли точки кипіння - FT Переговори з реструктуризації держборгу України досягли точки кипіння © Bloomberg
Жорсткі заяви обох сторін - як Києва, так і кредиторів - прозвучали на тлі зростаючих очікувань ринку, що переговори щодо реструктуризації, швидше за все, розтягнуться на все літо.

Переговори щодо реструктуризації $ 23 млрд боргу України досягли точки кипіння у вівторок увечері, після того, як Мінфін виступив з різкою заявою, яким поставив під сумнів прозорість, оперативність та сумлінність комітету найбільших кредиторів, пише в середу, 13 травня, газета The Financial Times.

Мінфін у заяві зазначив, що "стурбований підходом комітету кредиторів" і "відсутністю готовності брати участь у переговорах".

Жорсткі слова прозвучали на тлі зростаючих очікувань ринку, що переговори з реструктуризації, швидше за все, розтягнуться на все літо, поки Україна - стикаючись з несхваленням кредиторів - продовжує вимагати списання боргу і розстрочки погашення, щоб заощадити $ 15 млрд протягом наступних чотирьох років (що є частиною домовленості з МВФ).

Читайте також: Яресько звинувачує кредиторів у затягуванні переговорів з реструктуризації

Переговори між міжнародними інвесторами та урядом, схоже, зайшли в глухий кут. Група найбільших кредиторів України раніше у вівторок заявила, що вони були "готові і згодні підтримати розумну реструктуризацію боргу України", не побачили "ніякого істотного взаємодії" з боку уряду.

У свою чергу міністр фінансів Наталія Яресько напередодні заявила, що минулого тижня "запропонувала обговорити [ситуацію] безпосередньо з одним відомим членом комітету щоб прискорити і сфокусуватися на переговорах, але отримала відповідь, що вони були недоступні, щоб поговорити з нею".

Комітет кредиторів відмовився коментувати заяву Міністерства фінансів України.

Міністерство фінансів розпочало консультації з кредиторами в березні і розраховує досягти рішення протягом двох місяців. Україна очікує економії $ 15,3 млрд в результаті очікуваних переговорів з кредиторами, в тому числі Київ розраховує заощадити $ 5,2 млрд в 2015-м, $ 3,4 млрд - у 2016-м, $ 4,4 млрд - у 2017-му і $ 2,3 млрд – в 2018 році. У той же час, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що повинні бути реструктуризовані зобов'язання на $ 23 млрд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі