Про це сьогодні пише Financial Times, зауважуючи, що ринки готуються до того, що переговори будуть затяжними і складними. В цей же час, міністр фінансів Наталія Яресько налаштована досягти прогресу щодо реструктуризації боргових зобов'язань за євро бондами вчасно. Виступаючи на бізнес-форумі в Києві, вона попередила, що фінансове становище може стати тяжким, якщо переговори розтягнуться на ціле літо.
"Я не бачу падіння як такого. Але питання полягає в тому, чи зможемо ми обслуговувати наші борги далі", - сказала вона.
Банкіри з огляду на знецінені суверенні бонди України вважають, що реструктуризація – це найкращий вихід з ситуації. Минулого місяця інвестори погодилися відкласти погашення боргів за бондами на три місяці. "Укрексимбанк" в червні погасив борги за 29 бондами після реструктуризації. І успішний прецедент дає надію уряду, що йому вдасться позбутися необхідності швидкого погашення 15 мільярдів доларів зовнішніх боргів за цінними паперами, розтягнувши виплати на чотири роки.
Однак інвестори кажуть, що переговори щодо "Укрексимбанку" були успішними, тому що інвесторам пообіцяли, що вони не втратять ні копійки з і своїх рахунків. Хоча в Києві наполягають, що це доведеться зробити, щоб скоротити борги і провести виплати.
В цей же час, експерти JP Morgan сумніваються, що домовленості щодо реструктуризації досягнуть успіху впродовж наступних кількох тижнів.
"Переговори щодо суверенних бондів України досі не мали суттєвого прогресу. Ми думаємо, що в травні-червні вони навряд чи закінчаться успіхом. Угода між сторонами з'явиться, швидше за все, в третьому кварталі", - прокоментував експерт JPMorgan Джоні Гулден.
"В базовому розгляді ми досі не спостерігаємо, щоб у переговорах щодо суверенних бондів йшлося про зменшення сум на рахунках інвесторів. Але інвестори можуть погодитися на незначні зменшення, поступившись Україні і МВФ", - додав він.
Раніше міністр фінансів України Наталія Яресько назвала червень критичним місяцем для реструктуризації боргу України. Міністр також нагадала, що досягнення такої домовленості важливо для отримання другого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду за програмою EFF.
Також у Мінфіні зазначили, що програма МВФ для України вимагає продовження строків погашення боргу держбанків, а не їх списання.
При цьому вже в лютому 2015 року міністр фінансів України Наталія Яресько заявляла, що в рамках реструктуризації боргу Україна хоче заощадити $ 15 млрд за 4 роки за рахунок переговорів з кредиторами.