Передати переважне право на придбання сільгоспземлі: як це можна зробити

Поділитися
Передати переважне право на придбання сільгоспземлі: як це можна зробити © Forbes Украина
Важливі нюанси і строки.    

Передати переважне право на придбання сільськогосподарської землі іншій особі, згідно із законом про ринок землі, може кожен суб’єкт переважного права. Як це зробити, пояснює Ірина Чепурнова у статті «Поспішаючи з відчуженням земельної ділянки, часто забувають про важливі нюанси».

Особливо цінною така можливість є для осіб, які не можуть набувати у власність сільськогосподарські землі. Яскравий приклад — юридична особа-орендар до 1 січня 2024 року, яка може здійснити передачу свого права, зокрема на платній основі. Для цього необхідно лише її юридичне оформлення шляхом:

— повідомлення про передачу власника ділянки;

— укладення договору між суб’єктом переважного права та його отримувачем;

— реєстрації переданого права в ДРРП.

Важливо: передачу переважного права можна здійснити лише один раз, і вона не зупиняє строків для підтвердження суб’єктом такого права намірів щодо придбання ділянки. 

Строки для продажу землі з переважним правом:

— продавець подає нотаріусу заяву про намір продажу разом із проєктом договору не пізніше як за 2 місяці до бажаної дати;

— нотаріус повідомляє про такий намір суб'єктів переважного права цінним листом з описом вкладень і повідомленням про вручення або під розписку — протягом 3 робочих днів;

— суб’єкт переважного права повідомляє нотаріуса про намір скористатися своїм цінним листом з описом вкладень і повідомленням про вручення або під розписку — протягом 1 місяця.

У разі продажу земельної ділянки сільгосппризначення через земельні торги та за наявності переважного права купівлі її власник зобов’язаний не пізніше як за два місяці до дня укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки зареєструвати в ДРРП намір щодо її продажу. Переважне право купівлі реалізується за умови, що пропозиція суб’єкта переважного права є рівною пропозиції, яка є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону, а також ним виконуються всі інші встановлені продавцем умови договору купівлі-продажу.

Закон про ринок землі Верховна Рада України ухвалила у березні 2020 року. Як продати землю і не потрапити при цьому у халепу, читайте у статті Андрія Панченка «Продати пай: покрокова інструкція».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі