Завдяки проведеній індексації пенсій, яка мала місце навесні, загальне їх фінансування збільшилось з січня по серпень включно збільшилося на 9,2%, а у серпні (місяць до місяця минулого року) – майже на 9,5%. Як результат, середній розмір пенсії у першому півріччі зріс на 8%, повідомив народний депутат Данило Гетманцев.
Він додав, що наразі завершено фінансування виплати пенсій за серпень (63,5 млрд. грн.), у тому числі:
- 53,7 млрд. грн. – через уповноважені банки;
- 9,8 млрд. грн. – через АТ «Укрпошта».
За його словами, усього протягом січня-серпня на пенсійні виплати спрямовано 487,4 млрд. грн.
За сім місяців власні доходи ПФ зросли на 15,6% (з 270,5 млрд. грн. до 312,8 млрд. грн.). До них додалися 143,0 млрд. грн. коштів держбюджету.
"Фінансувати соціальні видатки нам допомагають міжнародні партнери, від яких ми вже отримали у 2024 році близько 24,5 млрд. доларів, і ще розраховуємо залучити приблизно 13,5 млрд. доларів до кінця року", - додав він.
Як писало ZN.UA, держава (та й роботодавці) через нестачу кадрів у економіці (з відомих причин вона лише зростатиме) зацікавлена в продовженні роботи пенсіонерів або їхньому працевлаштуванні після виходу на заслужений відпочинок. Навіть пенсію згодні перерахувати з урахуванням нового стажу тих, хто готовий далі трудитися. Але як це відбувається: коли, кому і як перерахують? Про це читайте у статті "Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам: кому, коли й скільки".