Призначення пенсії: як провести аудит трудової книжки

Поділитися
Це потрібно зробити перед створенням сканованих копій.

В Україні електронна трудова книжка поступово заміняє паперову. Щоб уникнути проблем з призначення пенсії, краще завчасно провести аудит паперової трудової книжки. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, як це зробити та для чого він потрібен.

Аудит трудової книжки - це перевірка такої трудової книжки на відповідність вимогам Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29.07.1993 № 58.

Щоб оцифрувати трудову книжку, необхідно, в тому числі, завантажити кольорові сканкопії всіх сторінок паперової трудової та відправити на перевірку ПФУ. Саме тому слід провести аудит трудової книжки, аби переконатися у правильності всіх записів, убезпечити себе від відмови ПФУ та від потенційних проблем при вирішенні питання про призначення пенсії.

Такий аудит проводити не обов’язково. Це практична рекомендація, яка має на меті запобігти можливим проблемам в комунікації з ПФУ.

Як провести аудит трудової книжки самостійно

Слід оглянути першу сторінку (титульний аркуш) та перевірити наявність:

  • прізвища, ім’я та по батькові, дати народження працівника (зазначені повністю, без скорочень);
  •  підпису власника трудової книжки, яким він завірив правильність внесених даних;
  • підпису особи, відповідальної за видачу трудових книжок;
  • печатки закладу, де трудову заповнили вперше.

У разі виявлення неправильно зазначених прізвища, ім’я та по батькові або дати народження власника документа зміни можна вносити за останнім місцем роботи на підставі відповідних документів, за їх відсутності — у судовому порядку.

Наступним етапом є перевірка записів про роботу У разі виявлення неправильних записів про роботу їх виправлення робиться на підприємстві, де зроблено такий запис. Якщо підприємство ліквідоване, відповідний запис робить правонаступник, а у випадку його відсутності — архів.

Після того як аудит трудової книжки успішно зроблений, ви можете оцифровувати її і надсилати відомості для підтвердження органу ПФУ.

Щоб піти на пенсію у 2025 році у 60 років потрібно буде мінімум 32 роки стажу. Нагадаємо, як зараховуються у стаж періоди навчання до 1 січня 2004 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі