Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання компанії Vanco Prykerchenska Ltd про остаточне визнання рішення Стокгольмського арбітражного суду щодо мирової угоди між Vanco та державою Україна.
Після рішення суду і залагодження формальностей Vanco зможе безперешкодно розпочати розвідування і видобуток на шельфі Чорного моря.
"Визнати в Україні остаточне рішення (на узгоджених умовах сторін) Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма (Швеція) від 28 грудня 2012 року у справі V (91/2008) між компанією Vanco Prykerchenska Ltd і державою Україна", - йдеться у рішенні суду, оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі судових рішень, цитує ЛІГАБізнесІнформ.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційному суді через районний суд протягом 5 днів з дня отримання копії рішення.
Нагадаємо, Vanco International у квітні 2006 року була визнана переможцем конкурсу на право укладення угоди про розподіл продукції (УРП), видобуток якої буде вестися на шельфі Чорного моря в межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки.
У жовтні 2007 року Vanco Int. перепоступилася правами та обов'язками щодо УРП компанії Vanco Prykerchenska, створеній у серпні 2007 року.
Власниками Vanco Prykerchenska з рівною пайовою участю є Vanco Int., ДТЕК, Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Limited.
Уряд Юлії Тимошенко в 2008 році вийшов з УРП, після чого Vanco звернулася в міжнародний арбітраж, одночасно продовжуючи пропонувати уряду України відновити співпрацю в рамках УРП. Після приходу до влади президента Віктора Януковича уряд Миколи Азарова у квітні 2011 року схвалив мирову угоду з Vanco Prykerchenska, доручивши внести зміни в договір про розподіл вуглеводнів. Стокгольмський арбітражний суд у кінці грудня 2012 року затвердив мирову угоду між Україною і компанією Vanco Prykerchenska.
Загальна площа Прикерченської нафтогазоносної ділянки - 12,96 тис. кв. км. Глибина моря в її межах - від 70 до більш ніж 2 тис. м. Щільність ресурсів вуглеводнів (Д+С2+С3), за попередніми українськими оцінками, становить 30 тис. тонн умовного палива на 1 кв. км, а їхній загальний обсяг оцінюється в 10,8 млрд куб. м. Буріння на території ділянки не проводилося.
Частка України при розподілі вуглеводневої продукції, що видобувається на Прикерченській нафтогазоносній ділянці в рамках угоди про розподіл продукції (УРП) з Vanco Prykerchenska Ltd (Британські Віргінські о-ви), становитиме близько 70%. !zn
Читайте також:
Vanco повернули ліцензію на розробку чорноморського шельфу, відібрану урядом Тимошенко
Vanco вкладе в розробку чорноморського шельфу мільярд доларів