Vanco просить український суд "освятити" мирову угоду з Кабміном

Поділитися
© perevodika.ru
Для остаточного затвердження рішення міжнародного суду потрібна його "легалізація" в Україні.

Компанія Vanco Prykerchenska Ltd. звернулася до Печерського районного суду Києва щодо визнання остаточного рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма (Швеція), яким 28 грудня 2012 року було затверджено мирову угоду з Україною про розподіл продукції (УРП) щодо Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.

Згідно з постановою суду від 27 травня 2013 року, засідання райсуду за участю зацікавлених сторін має відбутися 6 червня о 17:30 за київським часом.

Як повідомлялося, Vanco International, 100%-ва "дочка" компанії Vanco Energy Company (США), у квітні 2006 року була визнана переможцем конкурсу на право укладення угоди про розподіл продукції, видобуток якої буде вестися на шельфі Чорного моря у межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки. У жовтні 2007 року Vanco Int. перепоступилася правами та обов'язками щодо УРП компанії Vanco Prykerchenska, створеній у серпні 2007 року.

Уряд Юлії Тимошенко в 2008 році вийшов з УРП, після чого Vanco звернулася в міжнародний арбітраж, одночасно продовжуючи пропонувати уряду України відновити співпрацю в рамках УРП. Після приходу до влади президента Віктора Януковича уряд Миколи Азарова у квітні 2011 року схвалив мирову угоду з Vanco Prykerchenska, доручивши внести зміни в договір про розподіл вуглеводнів. Стокгольмський арбітражний суд у кінці грудня 2012 року затвердив мирову угоду між Україною і компанією Vanco Prykerchenska.

Загальна площа Прикерченської нафтогазоносної ділянки - 12,96 тис. кв. км. Глибина моря в її межах - від 70 до більш ніж 2 тис. м. Щільність ресурсів вуглеводнів (Д+С2+С3), за попередніми українськими оцінками, становить 30 тис. тонн умовного палива на 1 кв. км, а їхній загальний обсяг оцінюється в 10,8 млрд куб. м. Буріння на території ділянки не проводилося.

Частка України при розподілі вуглеводневої продукції, що видобувається на Прикерченській нафтогазоносній ділянці в рамках угоди про розподіл продукції (УРП) з Vanco Prykerchenska Ltd (Британські Віргінські о-ви), становитиме близько 70%.

До останнього часу власниками Vanco Prykerchenska у рівних частках вважалися Vanco International, українська ДТЕК, Shadowlight Investments Ltd російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Ltd.

Проте 27 листопада 2012 року ДТЕК підписав договір купівлі акцій Vanco Ukraine Ltd (Британські Віргінські о-ви), що дозволить йому збільшити частку в цій компанії з поточних 25,5% до понад 50%. Vanco Ukraine володіє 100% акцій компанії Vanco Prykerchenska Ltd.

Ще раніше інвестиційно-фінансовий будинок "Капиталъ" (РФ), що належить власникам російської НК "ЛУКОЙЛ", через афілійовані компанії сконцентрував більше 50% Vanco International Ltd. Раніше 100% Vanco International володіла Vanco Energy Company (США). !zn

Читайте також:

Кабмін відновив дію угоди з Vanco, розірваної при Тимошенко

Стокгольмський арбітраж затвердив мирову угоду між Україною і Vanco

Vanco вкладе в розробку чорноморського шельфу мільярд доларів

ДТЕК Ахметова купує скандальну Vanco Ukraine

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі