Компанія Vanco Prykerchenska знов отримала ліцензію на розробку Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.
Як повідомили у Держслужбі геології і надр, відомство у рамках врегулювання суперечки між Україною і Vanco скасувало наказ Міністерства охорони навколишнього середовища від 2008 року, яким скасовувалась ліцензія компанії.
Як відомо, у 2007 році між Україною і "дочкою" американської Vanco Energy Company - Vanco International було підписано угоду про розподіл продукції на Прикерченській ділянці шельфу Чорного моря.
Однак потім компанія передала всі свої права і зобов'язання за договором Vanco Prykerchenska. 25% цієї компанії належить американській Vanco Energy, а іншими власниками виступають ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова, австрійська Integrum Technologies і Shadowlight Investments Ltd російського бізнесмена Євгена Новицького на паритетних засадах.
Такий крок став причиною розриву договору Кабміном України, який тоді очолювала Юлія Тимошенко, і початком міжнародного розгляду, який тривав кілька років. Наприкінці січня 2013 року стало відомо, що Стокгольмський арбітраж затвердив мирову угоду між Україною і Vanco.
У лютому уряд Миколи Азарова скасував розпорядження про розірвання договору з Vanco. !zn
Читайте також:
Кабмін відновив дію угоди з Vanco, розірваної за Тимошенко
Стокгольмський арбітраж затвердив мирову угоду між Україною і Vanco
Vanco вкладе в розробку чорноморського шельфу мільярд доларів