Печерський суд розблокував стягнення грошей «Приватбанку» на користь Суркісів

Поділитися
Печерський суд розблокував стягнення грошей «Приватбанку» на користь Суркісів Суддя Вовк робить все, щоб Суркіси отримали 10 млрд гривень "Приватбанку"
У «Приватбанку» наполягають, що суддя Вовк не мав права відновлювати виконавче провадження після направлення матеріалів до правоохоронних органів.

Суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк відновив виконавче провадження за позовом офшорних компаній братів Суркісів про стягнення з «Приватбанку» 164,5 млн доларів. Про це прес-служба держбанку повідомила інформагентству «Інтерфакс-Україна» увечері в четвер, 3 вересня.

У «Пріватбаке» пояснили, що Вовка були повноваження розглядати заяви TAMPLEMON INVESTMENTS і LUMIL INVESTMENTS LLP про відкриття виконавчого провадження про стягнення на користь компаній 7,1 млн і 157,4 млн доларів відповідно. Підкреслюючи при цьому, що задоволення цих позовів суперечить законодавству.

«Стаття 63 закону про виконавче провадження чітко передбачає перелік дій виконавця, після яких виконавче провадження припиняється, відповідно, скасовувати закриття і відновлювати виробництво немає ніяких підстав», - пояснили в «Приватбанку».

Там також уточнили, що Вовк відновив виробництво, відкрите Державною виконавчою службою в квітні 2020 року. На його підставі держвиконавець оштрафував банк і передав матеріали правоохоронцям для відкриття кримінального провадження.

У «Приватбанку» підкреслили, що після цього суд не мав права відновлювати виконавче провадження.

На думку менеджменту держбанку, дії Вовка спрямовані на розблокування виконання його ж рішення від 2 вересня, яким він санкціонував примусове списання коштів або арешт майна банку в разі відмови виплачувати Суркісам 347 млн доларів.

У банку також звернули увагу на те, що 3 вересня Вовк розглянув заяви компаній Суркісів на засіданні, на яке заявники не прийшли.

Нагадаємо, 2 вересня Печерський суд задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до «Приватбанку» і зобов'язав держбанк виплатити їм 350 млн доларів (10 млрд гривень). У таку суму позивачі оцінили суму депозитів і відсотків за ними, які були оформлені до його націоналізації.

Позиція «Приватбанку» полягає в тому, що всі його зобов'язання перед компаніями Суркісів були виконані в ході конвертації їх коштів в акції банку.

У Нацбанку пообіцяли зробити все, щоб не допустити втрати коштів платників податків.  Мін'юст і Кабмін заявили, що мають намір оскаржити рішення Печерського суду в апеляції.

У червні Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Нацбанку, Кабміну і Приватбанку,скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з Приватбанком особами та визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.

Тим часом Приватбанк звернувся до правоохоронних органів за правовою оцінкою дій держвиконавця. Оскільки банк 5 травня отримав чотири нові постанови про примусове виконання рішення суду від 9 лютого 2017 року про виплату на користь шести офшорних компаній братів Суркісів більше $ 250 млн.

Детальніше про судове свавілля у справі "Приватбанку" читайте в статті Юлії Самаєвої   "Юридична бісіклета Суркісів"   на сайті   ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі