Падіння рубля влине на дев'ять країн, залежних від грошових переказів мігрантів - The Guardian

Поділитися
Падіння рубля влине на дев'ять країн, залежних від грошових переказів мігрантів - The Guardian Мігранти все частіше говорять про намір покинути Росію
Падіння рубля не тільки змушує трудових мігрантів залишати Росію, але й створює політичну нестабільність в їх країнах.

Фінансова криза в Росії несе загрозу для країн, чия економіка значною мірою залежить від мільярдів доларів, які пересилаються працюють в РФ мігрантами, пише The Guardian.

Падіння рубля на 50% не тільки знецінило грошові перекази, які відправляють додому трудові мігранти, але і змушує їх їхати з Росії. Згідно з прогнозами видання, які грунтуються на даних Світового банку, дев'ять країн, які сильно залежать від грошових переказів, у 2015 році можуть втратити, в загальній складності, більше 10 млрд доларів через падіння російського рубля.

"Я відмовився від створення сім'ї, я пожертвував нормальним життям, щоб працювати тут, і тепер я в змозі відправити додому кілька сотень доларів на місяць", - розповідає Азіз, який працює на вагонному заводі на півночі Москви. Його постійна робота, плюс деякі підробітки допомагали отримувати в середньому дохід у 600 фунтів на місяць (близько 910 доларів - ред.), він відправляв гроші додому до батьків і сестер, які живуть у Ферганській долині в Узбекистані. Тепер йому пощастило, щоб заробити лише половину від цієї суми. "Я починаю думати, що не так багато сенсу залишатися", - говорить він.

Азіз не єдиний, хто думає над тим, щоб виїхати з Росії. У міру погіршення економічної ситуації в РФ, влада також ввела нову більш жорстку систему отримання дозволів на роботу для мігрантів. На даний час існують мільйони громадян з колишніх радянських країн, що працюють в Росії нелегально.

"Поки що люди масово не їдуть, в основному тому, що вони бояться, що не зможуть повернутися", - зазначає Гавхар Джураєва, яка керує організацією, що пропонує безкоштовну юридичну підтримку трудовим мігрантам. "Тим не менше, багато людей говорять про це, якщо щось не покращиться", - додала вона.

Тенденція може бути проблематичною для Росії, яка розраховує на працю мігрантів для будівельних проектів, країна готується до проведення чемпіонату світу з футболу 2018 року.

За даними Світового банку, економіка Вірменії залежить від грошових переказів з-за кордону на 21%, Грузії - на 12%, Киргизії - на 31,5%, Молдові - на 25%, Таджикистану - на 42%, України - на 5,5%, Литви - на 4,5%, Азербайджану - на 2,5%, Узбекистану - на 12%.

Це одні з найвищих показників у світі за переказами, йдеться в статті. З п'яти країн світу, чиї ВВП найбільш залежними від цих платежів, - три колишні радянські республіки. Це - Киргизія, Таджикистан і Узбекистан. У більшості випадків гроші від іммігрантів у Росії становлять значну частину доходів цих країн.

Читайте також: Фінансова криза в РФ може поховати "євразійську мрію" Путіна - The Daily Time

За даними НБУ, в 2013 році грошові перекази з-за кордону в Україну склали $ 8,5 млрд. Найбільше грошей в Україну надійшло з Росії - $ 2,7 млрд. Згідно з останніми даними Нацбанку України, за три квартали 2014 відбулося зниження надходжень з $ 6,1 млрд (за три квартали 2013 року) до $ 5,1 млрд. з Росії надійшло - $ 1,5 млрд, що становить 36% від загальної кількості переказів.

Як заявляла глава НБУ Валерія Гонтарєва, падіння курсу рубля має виключно негативний вплив на курс гривні, оскільки вплив Росії на економіку України все ще дуже істотне.

Раніше The Guardian вже писало, що країни Центральної Азії мимоволі теж страждають від падіння цін на нафту і санкцій, які Євросоюз ввів проти Росії через військової агресії проти України.

Повідомлялося, що трудові мігранти масово залишають Росію через падіння рубля і закону, який зобов'язує їх проходити платний тест на знання російської мови.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі