Конфлікт в Україні та санкції щодо російської економіки можуть вплинути на обсяги грошових переказів в країнах Європи та Центральної Азії, повідомляється в доповіді фахівців Світового банку.
Між тим, експерти очікують, що в 2014 році кількість грошових переказів трудових мігрантів в країни, що розвиваються, збільшиться на 5%.
"У минулому році обсяг грошових переказів в країни, що розвиваються, склав 413 млрд доларів. За нашими прогнозами, в нинішньому році ця цифра досягне позначки в 435 млрд. Повинен нагадати, що це тільки офіційно задокументовані дані. Сюди не входять обсяги грошових переказів по неофіційним каналам", - сказав старший економіст Світового банку Діліп Ратха.
П'ятірку лідерів за надходженнями грошових переказів мігрантів (у відсотках від ВВП) очолив Таджикистан (42%), на другому місці - Киргизстан (32%), на четвертому - Молдова (25%).
У грошовому вираженні лідером по переказах є Індія з показником в 71 млрд. доларів, другу сходинку посідає Китай (64 млрд. доларів), а десяте місце займає Україна (9 млрд. доларів).
В абсолютних цифрах обсяг грошових переказів мігрантів по всьому світу, включаючи перекази в країни з високим рівнем доходів, складе в цьому році 582 млрд доларів, а в 2015 році - 608 млрд доларів.
Раніше ZN.UA в статті "Захистити трудових мігрантів, щоб врятувати економіку" писало, що українські трудові мігранти за кордоном стали головним валютним донором вітчизняної економіки. Згідно з інформацією міжнародних громадських об'єднань українців, грошові надходження від них можуть перевищувати доходи від ключових експортних галузей - металургії та аграрного сектора.