Падіння реального ВВП вимагає послаблення податкового тиску

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Падіння реального ВВП вимагає послаблення податкового тиску © Андрій Товстиженко, DT.UA
Нормативну ставку ПДВ доцільно зменшити до 15%.

Значне падіння реального ВВП потребує послаблення податкового тиску - вважає податковий експерт Костянтин Швабій. І розпочати, на його думку, потрібно з найбільшого, у фіскальному вимірі, податку - ПДВ, зменшивши його нормативну ставку до рівня 15%. Це мінімальна основна ставка податку, санкціонована європейською директивою щодо ПДВ, і вона є компромісним варіантом у багатьох відношеннях.

Якщо коротко, то основні переваги від її запровадження, крім власне зменшення ступеню податкового утиску економіки, такі:

По-перше — і це надзвичайно важливо — саме така величина ставки ПДВ якщо не унеможливлює повністю, то щонайменше вкрай ускладнює подальше існування ганебної практики «скруток» і незаконного відшкодування сум податку з державного бюджету.

По-друге, що є прямим наслідком першого, зменшення ставки усуває джерела фінансування корупції, зокрема політичної, боротьба з якою є не менш напруженою, але, як відомо, також не зовсім успішною.

По-третє, має відбутися підвищення фіскальної ефективності податку. Так, у середньому в економіці показники податкової ефективності ПДВ, які оприлюднює ДПС, за останній рік зросли, проте розбіжність за окремими галузями залишається досить високою. Станом на січень 2021 року традиційно найменший показник податкової ефективності було зафіксовано в галузі оптової і роздрібної торгівлі (1,5%), а у сфері «державна управління й оборона» він становив 17,2%.

Про те які ще зиски принесе державі зменшення ставки ПДВ читайте в тексті "ПДВ-реформа: 15% замість 20%. Для всіх без винятків".

Повідомлялося, що Нацбанк оцінив падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2020 році в 4,4% і зберіг прогноз його зростання на 4,2% в 2021 році.

Як писало zn.ua, майже напевно, що 2021 рік буде для економіки України складним. Чинників, які могли б виправити ситуацію, практично немає. А ось причин для тривоги більш, ніж достатньо. Тут і негативні очікування, пов'язані з новим штамом коронавірусу, і невизначеність з макрофінансуванням від Міжнародного валютного фонду (МВФ), і великий дефіцит держбюджету при сумнівному зростанні валового внутрішнього продукту (ВВП).

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі