ОПЗ потрібно продати цієї осені, інакше він збанкрутує – Білоус

Поділитися
ОПЗ втрачає в ціні © margaritova.ru
Інвестору, який захоче купити Одеський припортовий завод, потрібно як мінімум 380 млн доларів понад плати за підприємство.

Якщо Одеський припортовий завод не виставити на аукціон восени 2016 року, то підприємство може збанкрутувати. Це пов'язано з несприятливою ситуацією на ринку мінеральних добрив, високою ціною на газ і успадкованими боргами ОПЗ, повідомив на своїй сторінці у Facebook глава Фонду державного майна України Ігор Білоус.

"Ситуація на ринку мінеральних добрив поки - найгірша за останні 15 років. Тенденція ця, якщо вірити авторитетним прогнозами, збережеться до 2019 року. Подібні ОПЗ заводи вже зупинено в Китаї та Австралії, зупинила один із заводів і Yara. ОПЗ також не працює. При наявній високій ціні на газ і зниженні цін на добрива, працюючи, він буде генерувати значні збитки", - повідомив глава ФДМ.

За його словами, завод успадкував значні борги, зокрема, перед постачальниками газу, а також 251 млн доларів перед олігархом Дмитром Фірташем. "Враховуючи це, працювати в збиток, збільшуючи і накопичуючи ці борги, було б неприпустимо. Разом з тим, до зими завод все-таки доведеться запустити, інакше його чекає тривалий складний ремонт", - написав Білоус.

За його словами, інвестору доведеться викласти після приватизації ОПЗ додатково як мінімум 380 млн доларів, значна частина яких піде на погашення боргів. "З них 251 млн доларів - це борг, підтверджений Стокгольмським арбітражем, 32 млн доларів - борги перед банками і трейдерами за газ, ще близько 100 млн доларів треба мати в якості оборотного капіталу, щоб запустити завод і змусити його повноцінно функціонувати", - підрахував Білоус, зазначивши, що ця обставина буде враховано при формуванні стартової ціни ОПЗ на приватизаційному аукціоні.

"Але, зрештою, ціна - не єдиний вагомий фактор. Не менш важливо, що прозорий і професійно підготовлений продаж ОПЗ стане початком великої приватизації та дасть сигнал інвесторам, що Україна готова роздержавити активи і створювати сприятливі умови для інвестицій.Крім того, якщо завод не виставити на продаж цієї осені, то за таких загальних умов він просто стане банкрутом. Тому ми розуміємо, що треба оголошувати аукціон і знижувати стартову ціну", - зазначив глава ФДМ.

Читайте також: Експерт розповів про проблеми з УДП "Укрхімтрансаміак", яка з'явиться після приватизації ОПЗ

Раніше Білоус запропонував знизити стартову ціну ОПЗ до 150 млн доларів. При цьому голова ФДМ що швидше за все ціна буде визначено Кабміном у розмірі до 260 млн доларів, так як це максимальна оцінка акціонерної вартості ОПЗ без поточних боргів.

На попередній аукціон завод виставлявся з ціною близько 527 млн доларів (13,175 млрд грн).

Як відомо, ФДМ не зміг продати Одеський припортовий завод на конкурсі 18 липня, оскільки жодна компанія не подала заявку для участі.

Наприкінці травня керівництво МВФ і ЄБРР порадило знизити стартову ціну продажу Одеського припортового заводу.

Детальніше про продаж ОПЗ читайте у статті Костянтина Авдєєнка Одеський припортовий продати або "сплавити"? в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі