МВФ та ЄБРР порадили Україні знизити ціну Одеського припортового заводу

Поділитися
МВФ та ЄБРР порадили Україні знизити ціну Одеського припортового заводу У 2009 році Коломойський був готовий заплатити за ОПЗ 600 мільйонів доларів, сьогодні Кабмін запросив за завод менше 530 мільйонів © maradonagoal.com
Чекаємо від благодійників наказу почистити черевики і збігати за горілкою.

Міжнародний валютний фонд і Європейський банк реконструкції іта розвитку вважаєють стартову ціну на державний пакет акцій Одеського припортового заводу завищеною і рекомендують Україні знизити її.

На думку керівництва МВФ та ЄБРР, великі міжнародні інвестори, дізнавшись, що Україна розраховує отримати за ОПЗ більше 13 мільярдів гривень, навіть не стануть цікавитися умовами продажу. Про це йдеться у листі, який було надіслано українському Кабміну 27 травня, повідомляє Reuters.

У листі також сказано, що "завищена" ціна може підірвати довіру іноземних інвесторів до приватизації заводу, а також завдати шкоди іміджу України та її інвестиційній привабливості.

Прес-секретар прем'єр-міністра Володимира Гройсмана Дмитро Столярчук в коментарі агентству пояснив, що стартова ціна ОПЗ затверджена у відповідності з українським законодавством і була раніше узгоджена з представниками МВФ та ЄБРР.

Нагадаємо, 18 травня Кабінет міністрів затвердив умови конкурсу з продажу державного пакета (99,6%) акцій ПАТ "Одеський припортовий завод" зі стартовою ціною на рівні 13 мільярдів 175 мільйонів гривень (менше 530 мільйонів доларів за поточним курсом).

Конкурс з продажу Одеського припортового заводу вже проходив у вересні 2009 року. Його виграла пов'язана з Ігорем Коломойським компанія "Нортіма", запропонувавши 5 мільярдів гривень (близько 600 мільйонів доларів). Однак українська влада скасувалиа його результати, вважаючи ціну заниженою і звинувативши учасників конкурсу у змові.

Одеський припортовий завод розташований в місті Южне Одеської області. Це другий за величиною виробник аміаку і карбаміду й третій – з випуску азотних добрив в Україні. Підприємство також здійснює перевантаження хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування та перевантаження аміаку.

Детальніше про продаж ОПЗ читайте в інтерв'ю Ігоря Маскалевича та Юлії Самаевой з головою Фонду держмайна Ігорем Билоусом "Замість роботи ми б'ємося за активи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі