До кінця року інфляція може досягти 15%. Про це у середу, 29 вересня, повідомив міністр фінансів опозиційного уряду, народний депутат від БЮТ Андрій Сенченко.До кінця року інфляція може досягти 15%. Про це у середу, 29 вересня, повідомив міністр фінансів опозиційного уряду, народний депутат від БЮТ Андрій Сенченко.Він стверджує, що сьогодні перед Україною постала загроза гіперінфляції. На думку депутата, продукти харчування є основною інфляційної складової, а його прогноз щодо продуктів харчування залишається негативним мінімум до середини 2011 року.
«Одна з причин (подорожчання продуктів) полягає в тому, що уряд Азарова друкував гроші у такому темпі, що мені складно це з чимось порівняти», - каже Сенченко.
За його словами, це було зроблено через емісію державних цінних паперів. «Темп внутрішніх запозичень уряду Азарова за час, скільки існує цей уряд, удвічі вищий, ніж темп внутрішніх запозичень уряду Тимошенко», - зазначив депутат.
Сенченко упевнений, що одна з причин інфляції лежить також у дефіциті держбюджету: «Ті кошти, які були надруковані, спрямовані на розкішне життя влади, а в підсумку обернулися інфляційним тиском на все населення».
Окрім того, депутат говорить про те, що економічних підстав для підвищення ціни на газ для населення у влади не було.
Також він стверджує, що дані Державного комітету статистики не показують реальної картини таких показників, як ціни на продукти харчування і показники промислового виробництва. Зокрема, за його словами, у квітні падіння промвиробництва склало 1,8%, у травні - 2,4%, у червні - 1,5%. «Дані Держкомстату щодо продуктів харчування... тут вже починається трохи інший підхід, тобто вони не порівнюють місяці цього року з місяцями минулого року, якраз беруть за базу початок року та поточний період», - говорить він.
Відзначимо, за даними Держкомстату, інфляція в серпні склала 1,2%. За прогнозами Мінекономіки, за підсумками 2010 року інфляція складе 12%.
Нагадаємо також, у липні споживчі ціни в Україні знизилися на 0,2%, червні - на 0,4%, травні - на 0,6%, квітні - 0,3%, тоді як у березні вони зросли на 0,9% , лютому - на 1,9% і січні - на 1,8%.
НБУ прогнозує інфляцію в Україні у 2010 році на рівні 10,5%, у 2011 році - 11,2% на тлі уповільнення темпів зростання ВВП.
Уряд України, на відміну від НБУ, чекає зростання ВВП у 2010 році на рівні 3,7% при інфляції 13,1%, у 2011 році - 4,5% і 8,9%.