У першому півріччі обсяг українського ринку нелегальної горілки склав 12 млрд грн. Про це пише "НВ Бізнес" з посиланням на генерального директора асоціації "Укргорілка" Володимир Остапюк.
"За оцінками представників Всесвітньої організації охорони здоров'я і МВФ, обсяг нелегального алкоголю перевищує 50% ринку", - говорить експерт.
"Придбати спиртне можна на оптових ринках, невеликих кафе і через онлайн-магазини. Як правило, це продукція без назви і продається вона за 330-350 грн в пакетах об'ємом 10 літрів. В цьому випадку ціна за один літр становить 33-35 грн, тоді як мінімальна роздрібна ціна легальної продукції - 178,8 грн", - говорить Остапюк.
"Ми купуємо через онлайн-магазин горілку під ТМ Absolut в пакеті по 3 літри по 170 грн за пакет. Продаємо по 20 грн за 50 грам і проблем зі збутом немає", - розповідає директор невеликого кафе в Київській області, який побажав залишитися неназваним.
З початку року, за даними Державної фіскальної служби, було вилучено 118,2 тис. декалітрів спирту на суму 241,8 млн грн і 87,4 тис декалітрів алкогольних напоїв на 134,3 млн грн.
"Припинено діяльність 16 незаконних виробництв спирту та 80 незаконних виробництв алкогольних напоїв", - повідомили в ГФС.
Як писали для DT.UA Юхименко Тетяна і Ольга Погарська, департамент монетарної політики та економічного аналізу НБУ "Експертна платформа", частка алкогольних напоїв і тютюнових виробів у нашій країні дуже висока - 8,3%. Це істотно більше, ніж відповідний показник у сусідніх країнах (Росія - 5,7%, Білорусі - 5,5, Молдова - 3,3%), але відповідає рівню багатьох країн - членовх ЄС, де такі витрати можуть перевищувати 9% сімейного бюджету.
Детальніше про вагову структуру інфляції читайте в статті Тетяни Юхименко та Ольги Погарської "А що у кошику?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".