МЕРТ хоче підвищити мінімальні ціни на алкоголь

Поділитися
МЕРТ хоче підвищити мінімальні ціни на алкоголь
Перегляд цін обумовлений зростанням вартості спирту.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) пропонує підвищити мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на алкогольні напої, що буде залежати від коду виробів згідно з УКТ ЗЕД. Про це зазначається в проекті постанови, опублікованому на сайті Мінекономрозвитку.

У проекті, зокрема, пропонується підвищити мінімальні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби - на 10,7%; віскі, ром і джин - на 7,3%; коньяк (бренді) - на 9,1%-9,5% і вина - на 7,4%-10,2%.

У міністерстві відзначають, що з моменту перегляду мінімальних цін відбулося зростання їх складових, зокрема: спирту (дані ДП "Укрспирт": середньозважена ціна у вересні 2018 становила 311,07 грн / дал., прогнозна ціна на 2019 рік - 335,92 грн / дал., підвищення на 8%); тара, комплектуючі, енергоносії (дані Держкомстату: в 2018 році ІЦВ склав 114,2%, що на 3,9% перевищує прогнозний , а прогноз на 2019 рік ІЦВ визначений у розмірі 110,1%); мінімальна та середня заробітна плата у цій сфері підвищилася відповідно на 11% та 25% (дані асоціації "Укргорілка").

"Тому на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб'єктів господарювання на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв і потребує коригування", - зазначають у МЕРТ.

У міністерстві нагадують, що нинішній розмір мінімальних цін на алкогольні напої введений у вересні 2018 року (постанова КМУ від 05.09.2018 №748) і їх рівень визначався за запланованим показникам на 2018 рік.

Проект постанови опублікований на офіційному сайті Мінекономрозвитку для громадського обговорення.

Як писали для DT.UA Юхименко Тетяна і Ольга Погарська, департамент монетарної політики та економічного аналізу НБУ "Експертна платформа", частка алкогольних напоїв і тютюнових виробів у нашій країні дуже висока - 8,3%. Це істотно більше, ніж відповідний показник у сусідніх країнах (Росія - 5,7%, Білорусі - 5,5, Молдова - 3,3%), але відповідає рівню багатьох країн - членовх ЄС, де такі витрати можуть перевищувати 9% сімейного бюджету.

Детальніше про вагову структуру інфляції читайте в статті Тетяни Юхименко та Ольги Погарської "А що у кошику?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі