NYT: Звідки у Росії гроші на війну проти України?

Поділитися
NYT: Звідки у Росії гроші на війну проти України? © Радио Свобода
Дослідження американського видання показало, що міжнародна торгівля з Росією цього року пережила бум попри те, що країни запровадили більш суворі санкції після початку вторгнення в Україну.

Країни пообіцяли розірвати економічні зв’язки з Росією і запровадити санкції, щоб зруйнувати її економіку після початку російського вторгнення в Україну. Але будучи одним з найважливіших у світі виробників нафти, газу і сировини, Москва збудувала стійкі і вигідні торговельні відносини. І зламати ці зв’язки не просто.

В 2020 році Росія імпортувала товарів на 220 мільярдів доларів: від автомобілів і запчастин, до медикаментів комп’ютерів, - масово імпортуючи продукцію Китаю, Німеччини, Південної Кореї й інших країн. Об’єми цього імпорту обвалилися, коли запрацювали санкції і торговельні обмеження, - пише New York Times в своєму новому дослідженні. Але деякі країни, зокрема, Китай (+24%) і Туреччина (+113%), навпаки, поглибили свої відносини з Росією, відколи почалося вторгнення в Україну.

Багато країн відчули, що жити без російської сировини надзвичайно важко. До війни більше двох третин російського експорту припадали на нафту, газ і ключові метали і мінерали, які використовувалися для того, щоб заправляти автомобілі, зігрівати домівки і забезпечувати заводи по всьому світі. Це створило тривожну реальність для західних чиновників, які сподівалися зупинити російську війну, задавивши економіку РФ.

«Загальна вартість російського експорту насправді збільшилася після початку вторгнення в Україну, навіть в країни, які беруть активну роль в протистоянні Росії», - пише New York Times з посиланням на власний аналіз.

Якщо російський експорт у Велику Британію, згідно з оцінками видання, впав на 81%, у Швецію - на 86%, а в США - на 20%, то Індія з початку вторгнення армії РФ в Україну збільшила закупки російської сировини на 430%, Туреччина - на 213%, Бразилія - на 166%, а Китай - на 98%. Хоча в Європі деякі країни теж наростили імпорт з Росії. Бельгія, за даними видання, збільшила його на 130%, Іспанія - на 112%, Нідерланди - на 74%, а Німеччина - на 34%. Російські відносини зі світом продовжують швидко розвиватися. New York Times пояснює, що журналісти видання зробили свої висновки, проаналізувавши дані про міжнародну торгівлю за багато років від онлайн-платформи Observatory of Economic Complexity. Дані публікуються з затримкою. Тому картинка, описана в аналізі американської газети, можуть дещо відрізнятися від поточної ситуації. Російська здатність торгувати зі світом може бути ще більш обмежена у найближчі місяці, якщо країни Заходу запровадили нові санкції.

Однак, ті дані, які наразі доступні, підкреслюють, на скільки Росія переплетена з глобальною економікою. І це дозволяє Москві отримувати хороші прибутки попри те, що війна триває вже дев’ятий місяць. 

«Спроби Заходу за допомогою санкцій і інших методів підірвати російську економіку, досі мали обмежений вплив», - пише видання.

New York Times цитує колишнього заступника міністра фінансів РФ і заступника голови Центробанку Сєргєя Алєксашенка, який сказав, що світу «дуже важко жити без російських ресурсів», заміни яким «немає».

Старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Алєксандр Габуєв сказав, що він очікує падіння російського експорту в довгостроковій перспективі. Оскільки Європа поступово переходить на покупку енергоносіїв в інших постачальників. Крім того, нові санкції включно зі встановленням максимальної ціни на нафту можуть почати діяти. Події на полі битви в Україні теж будуть впливати на економічні відносини. Цього тижня Москва оголосила про свій вихід з зернової угоди, яка відкривала шлях для експорту українського зерна. Габуєв зауважує, що якщо Росія наважиться застосувати ядерну зброю проти України, це може призвести до того, що вона буде відрізана навіть від торгівлі в Азії.

«Наступного року ми, цілком можливо, побачимо зовсім іншу картинку», - сказав експерт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі