Падіння реальних доходів росіян досягло максимуму за останні сім років, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на доповідь Росстату "Соціально-економічний стан Росії. Січень-травень 2022 року".
Зарплати працюючих громадян залишаються приблизно колишніми, проте з поправкою на ціни, що зростають, купівельна спроможність скоротилася на 7,2%. Сильніше росіяни бідніли лише у 2015 році, після анексії Криму та накладених тоді на Росію економічних санкцій.
Найбільший спад реального доходу традиційно вдарив по працівникам бюджетної сфери: лікарям та соцпрацівникам (11.4%), вченим та викладачам вузів (10%) та вчителям (9,1%). Всі вони отримували в останні місяці збільшення зарплати, але ті не встигали наздогнати інфляцію. Обсяг роздрібної торгівлі у Росії впав на 10% порівняно з початком лютого; обсяг імпорту – на 40%.
Що дивно, завдяки небаченому промиванню мізків громадянам Росії, незважаючи на погіршення якості життя, більшість із них продовжують безмірно любити свого володаря та вірити у необхідність "спецоперації" проти України. Однак санкції – це ліки з відкладеним ефектом. І незабаром цей ефект відчують усі.
Про це ми писали в публікації "Коли Путін каже, що Захід намагається зруйнувати російську економіку, він посилає сигнал росіянам, що їхній рівень життя погіршуватиметься..."