Норвегія витратить 25 млрд доларів з найбільшого в світі нафтового фонду

Поділитися
Норвегія витратить 25 млрд доларів з найбільшого в світі нафтового фонду Норвегія почала використовувати накопичені кошти © pennenergy.com
Економіка Норвегії трохи сповільнилася через зниження цін на нафту. Для стимулювання росту використовують нафтову "заначку".

Норвегія планує використовувати 205,6 млрд норвезьких крон (25 млрд доларів) з доходів, отриманих від продажу нафти.

Чиста сума вилучень з суверенного фонду Норвегії, найбільшого в світі, складе таким чином 84,2 млрд крон, а не 4,9 млрд крон, як планувалося у жовтні.

Норвегія є одним з найбільших виробників нафти, що не входять в організацію країн-експортерів сировини ОПЕК.

Економіка Норвегії трохи сповільнилася з-за низьких цін на нафту. Згідно з офіційним прогнозом, ВВП Норвегії зросте на 1% в поточному і на 1,7% в наступному році. За оцінками уряду країни, середня вартість нафти складе 346 крон за барель (42 доларів) в 2016 році і 396 крон за барель у наступному.

Державний пенсійний фонд Норвегії, заснований в 1998 році і акумулює прибуток від видобутку і продажу нафти, є найбільшим фондом національного добробуту у світі. Вартість його активів оцінюється в більш ніж 820 млрд доларів. Фонд є власником 1,3% всіх акцій, що торгуються на світових ринках.

Як відомо, в Україні також пропонують зберігати в спеціальному держфонді доходи від видобутку нафти і газу. Кошти такого фонду не будуть проїдатися, а можуть бути і примножені використані в майбутньому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі