Голова комісії уточнив, що прийняті норми були вимогою міжнародних донорів.
"Перехід на стимулююче тарифоутворення дозволить залучати інвестиції, підвищити енергоефективність, надійність і якість послуг, а в подальшому і знизити тарифи!", - прокоментував Вовк рішення на сторінці в Facebook.
Він зазначив, що комісія отримала підтримку ключових донорів про введення нового регулювання і найближчим часом завершить аналогічну роботу в сфері теплопостачання і водопостачання/водовідведення.
"Розгляд рішень по переходу конкретних компаній можливий виключно після проведення відкритих слухань з обов'язковим залученням місцевої влади", - додав Вовк.
Нагадаємо, щоприхильники RAB-регулювання стверджують, що воно дозволить стабілізувати тариф і модернізувати ГРС, противники - вказують на подорожчання газу для споживачів.
Детальніше про проблему модернізації газорозподільних мереж та доцільність використання стимулюючого регулювання у сфері споживання газу читайте у статті Вікторії Войціцької і Миколи Когута "Красти слід галузями, або Посібник для олігарха-початківця", а також у статті "Газорозподільні мережі: труби чи актив?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".