"Ми порахували, що в непідконтрольних районах зараз виробляють 1,6 відсотка ВВП України", - повідомив він.
За його словами, найбільші проблеми з'являться у виробництві сталі, також буде відчутним вплив на електроенергетику.
Німецький економіст зазначив, що "з макроекономічної точки зору, це, безсумнівно, шок для країни", інакше МВФ не переносив би питання виділення наступного траншу кредиту за програмою EFF, але "це не катастрофа".
Він пояснив, що якщо в 2013 році виробничі ланцюги в Донбасі були тісно пов'язані, то зараз ситуація змінилася, за три роки інтеграція стала менше, вона зберігається, як вже зазначалося, у виробництві сталі.
"Для інших секторів ми не очікуємо сильних шоків. Значною мірою ці два регіони вже відокремилися. Антрацит та кокс можна імпортувати. Це буде дорожче, є логістичні питання, але Україна може впоратися з цим без масштабних негативних наслідків", - зазначив Джуччі.
Нагадаємо, що Національний банк через торгову блокаду ОРДЛО переглянув макропоказники на 2017 і 2018 року. При цьому регулятор погіршив прогноз економічного зростання з 2,8% до 1,9%.
Раніше, 19 березня, Рада директорів МВФ перенесла запланований на 20 березня розгляд питання про завершення третього перегляду програми розширеного фінансування України. У МВФ таке рішення пояснили необхідністю уточнення розрахунків щодо економічних наслідків від заходів, що вживаються Україною у відповідь на блокаду, і захоплення українських підприємств на непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також у зв'язку з визнанням російською стороною "документів", виданих на цих територіях.
В Мінфіні В результаті блокади ОРДЛО очікують втрати податків близько 2 млрд грн.
Також, більшість експертів оцінюють втрати експортної виручки в результаті блокади в $ 1,5–2 млрд.
Раніше повідомлялося, що 4 березня МВФ погодив питання про виділення нового траншу в розмірі одного млрд доларів.
У вересні 2016 року МВФ виділив Україні третій транш – на один млрд доларів. Відповідно до скоригованого графіка фінансування, подальше виділення коштів планується щоквартально за результатами виконання умов МВФ.
У 2015 році Україна отримала лише два транші – п'ять млрд доларів в березні і 1,7 млрд доларів – в серпні 2015 року. Після цього була пауза через невиконання низки умов, політичної кризи і зміни уряду.
Детальніше про економічні наслідки транспортної блокади ОРДЛО читайте в статті Юлії Самаевой "Зливаємо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".