Нацбанк оцінив втрати від блокади ОРДЛО

Поділитися
Нацбанк оцінив втрати від блокади ОРДЛО Нацбанк порахував втрати від блокади ОРДЛО © ZN.UA
Регулятор погіршив прогноз зростання ВВП України в 2017 році до 1,9%.

Національний банк України з-за торгової блокадою ОРДЛО і поліпшення кон'юнктури на зовнішніх ринках переглянув макропоказники на 2017 і 2018 рік. При цьому регулятор погіршив прогноз економічного зростання з 2,8% до 1,9%. Про це йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

Національний банк очікує, що найбільший ефект від торгової блокади українська економіка відчує в поточному році.

"Як наслідок, темпи економічного зростання в 2017 році можуть бути нижче, ніж в січневому прогнозі на 1.3 п. п., внаслідок торгової блокади", - йдеться в повідомленні.

За оцінками НБУ, негативний ефект від блокади буде компенсовано за рахунок інших факторів, зокрема більш сприятливої цінової кон'юнктури на зовнішніх ринках для товарів українського експорту, ніж прогнозувалося раніше.

"Чистий позитивний ефект на економічне зростання від сприятливої ситуації на зовнішніх ринках складе приблизно 0.4 п. п.", - заявили в НБУ.

У Нацбанку вважають, що блокада ОРДЛО не буде мати значного впливу на рівень інфляції в 2017-2018 роках. Регулятор підтвердив прогноз інфляції на поточний рік на 9,1% і на наступний 6%.

Тим не менш, НБУ погіршив прогноз дефіциту поточного рахунку платіжного балансу на 2017 рік - з $ 3,5 млрд до $ 4,3 млрд, а наступного – з $ 3,4 млрд до $ 4,3 млрд.

НБУ також знизив прогноз міжнародних резервів України на кінець цього року з $ 21,3 млрд до $ 20,8 млрд, а на кінець наступного – до $ 27,1 млрд до $ 25,9 млрд.

Нагадаємо, 19 березня Рада директорів МВФ перенесла запланований на 20 березня розгляд питання про завершення третього перегляду програми розширеного фінансування України. У МВФ таке рішення пояснили необхідністю уточнення розрахунків щодо економічних наслідків від заходів, що вживаються Україною у відповідь на блокаду, і захоплення українських підприємств на непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також у зв'язку з визнанням російською стороною "документів", виданих на цих територіях.

В Мінфіні В результаті блокади ОРДЛО очікують втрати податків близько 2 млрд грн.

Також, більшість експертів оцінюють втрати експортної виручки в результаті блокади в $ 1,5–2 млрд.

Раніше повідомлялося, що 4 березня МВФ погодив питання про виділення нового траншу в розмірі одного млрд доларів.

У вересні 2016 року МВФ виділив Україні третій транш – на один млрд доларів. Відповідно до скоригованого графіка фінансування, подальше виділення коштів планується щоквартально за результатами виконання умов МВФ.

У 2015 році Україна отримала лише два транші – п'ять млрд доларів в березні і 1,7 млрд доларів – в серпні 2015 року. Після цього була пауза через невиконання низки умов, політичної кризи і зміни уряду.

Детальніше про економічні наслідки транспортної блокади ОРДЛО читайте в статті Юлії Самаевой "Зливаємо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі