Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле заявив, що він не виключає виходу Греції з єврозони.
"Залишитися з євро або тимчасово без нього - на це питання можуть відповісти лише греки", - сказав Шойбле в інтерв'ю німецькому виданню Bild.
Проте він зазначив, що країни Євросоюзу не залишать в біді громадян Греції. Також Вольфганг Шойбле підкреслив, що стан банківського сектора Греції не загрожує іншим фінансовим інститутам Європи.
"Якщо справа і дійде до краху окремих банків, "небезпека зараження" порівняно мала", - вважає міністр фінансів ФРН.
Раніше в п'ятницю Європейський фонд фінансової стабільності офіційно оголосив Греції банкрутом.
У той же час, в Раді Європи вже заявили, що референдум в Греції не відповідає міжнародним стандартам. У ЄС залишилися критичні до пропозицій Греції навіть після поступок Ціпраса.
Як відомо, у МВФ заявили про невиплату Грецією 1,6 млрд боргу до 1 липня, чим країна оголосила дефолт.
За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс з реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.
Після цього Єврогрупа відмовилася продовжувати програму допомоги Греції до 5 липня (день референдуму).
В самій країні тим часом збираються багатотисячні протести: на підтримку прийняття пропозицій кредиторів і проти них. Напередодні референдуму переваги греків, згідно з даними різних соцопитувань, змінюються протягом дня.
Примітно, що Ціпрас заявив, що не стане "приниженим" прем'єром у випадку, якщо греки схвалять угоду з кредиторами на референдумі, і натякнув, що піде у відставку.
Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для ZN.UA"Грецька драма для Європи".