Небезпечні проби води в Україні поки фіксуються лише в одному регіоні

Поділитися
Небезпечні проби води в Україні поки фіксуються лише в одному регіоні © Державне агентство водних ресурсів
Занепокоєння можуть викликати лише окуповані території.

За результатами епідемічного нагляду та моніторингу навколишнього середовища в Україні про ризики поширення інфекційних захворювань можна говорити лише щодо Маріуполя. Про це заявив заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, окрім обстеження людей, в Україні також систематично досліджуються об’єкти довкілля. Зокрема у період з 1 червня зроблено майже 100 проб прісної води, 9 проб морської та 80 проб стічної води.

У жодному випадку небезпечних для життя підвидів холерних вібріонів виявлено не було.

Водночас доволі складно отримати інформацію із тимчасово окупованих територій, зокрема з Маріуполя, де ризики поширення інфекційних захворювань зростають.

Так, у Маріуполі відбувається змішування каналізаційних вод із питною водою та підземними водами, забруднення колодязів. Це пов’язано зі значними руйнуваннями міської інфраструктури.

Нагадаємо, раніше окупанти почали поширювати фейкові повідомлення про знайдені в районі Скадовська покинуті поховання сибірки. І що українська влада начебто ігнорувала загрозу жителям, наражаючи їх на ризик масового захворювання. 

Цю інформацію спростував перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський. За його словами інформація про занедбане поховання сибірки на Херсонщині не відповідає дійсності, а всі епізоотично небезпечні пункти в області були  відпрацьовані, локалізовані та законсервовані, якщо в цьому була потреба. 

«Ця інформація не відповідає дійсності, як, втім, і завжди. Мінімум щокварталу ці пункти оглядалися, про що складався відповідний звіт», - наголосив Соболевський.

«Тому, якщо ці дикуни не колупатимуться в цих локаціях, загрози для населення не буде», - зазначив він.

«Щодо епідемії, вона зараз в області одна - це окупаційний контингент Росії. На щастя, ВСУ з цією хворобою вміє успішно справлятися», - наголосив також перший заступник голови Херсонської облради.

Нагадаємо, що повідомлення про начебто загрозу сибірки і небезпечних скотомогильників поширювалася в Херсонській області десятиліттями. Цьому було присвячено не одну публікацію у ЗМІ, зокрема - центральних.

Так, наприклад, ще на початку 2000-х херсонські «зелені» повідомляли, що в Голопристанському районі знаходиться 12 небезпечних скотомогильників. Зокрема, у Залізному Порту знаходиться скотомогильник, у якому 1951 року було поховано тварин, які загинули від сибірки. Місце поховання забетоноване у вигляді саркофага.

На знімках (зроблені 11 квітня 2013 року кореспондентом «Голосу України») - скотомогильник у Скадовську.

За даними МОЗ України по всій території України налічується близько 14 тисяч вогнищ виникнення сибірки та відповідні могильники, де хвора худоба була похована. Ці місця є епідеміологічно небезпечними щодо сибірки. 

Про те, чи перевіряє хтось зараз стан скотомогильників в інтерв’ю ZN.UA розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін, з яким поспілкувалася Алла Котляр.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі