Національний банк України вніс зміни до "Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами", йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.
Серед іншого, Нацбанк виключив з положення про дефініцію купонних депозитних сертифікатах і змінив визначення депозитного сертифіката.
НБУ встановив порядок видачі коштів з банківських вкладів та банківських строкових вкладів у достроковому порядку на вимогу вкладника.
Крім цього, виключено визначення, що емітентами депозитних сертифікатів можуть бути лише банки та юридичні особи.
Також скасовано вимогу в разі дострокового вилучення депозиту перерахунку коштів на рахунки у банку, в якому був розміщений вклад, та вимогу перерахування коштів на інший рахунок не раніше ніж через 5 днів.
10 серпня в НБУ повідомили, що після тримісячного приросту обсяг гривневих депозитів в Україні знизився на 1,1% - до 355,3 мільярдів гривень.
Як писало DT.UA, поки з вул. Інститутській (офіс НБУ) говорять виключно про стабілізацію і позитиви реформ, при цьому обходячи стороною питання: а яким, власне, чином комерційні банки планують повертати залучені зараз кошти клієнтів? Вже сьогодні українські банки з надвисокими відсотками за депозитами стали нагадувати фінансові піраміди: у деяких фінустанов ефективна ставка за вкладами вже зашкалює за 30% річних.
Детальніше про ситуацію в банківському секторі читайте в статті Юлії Самаєвої Почім обійдуться економіці депозити з супердохідністю на сайті DT.UA.